Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Debata w Kawiarence Obywatelskiej

Wspólne debatowanie nieraz daje szansę spojrzenia na rzeczywistość w zupełnie innych barwach. Będzie można się o tym przekonać podczas listopadowej Kawiarenki Obywatelskiej – nowej formy spotkań aktywnych elblążan. Czas warto zarezerwować w najbliższą środę (10 listopada) o godz. 11.

Spotkanie przy kawie będzie okazją do zapoznania się ze szczegółami raportu dotyczącego badania aktywności obywatelskiej elblążan, dokonanego przez PBS DGA. Jako że odbędzie się w przeddzień Dnia Niepodległości, rozmowy toczyć się będą również wokół tematu aktywności obywatelskiej, konfrontowanej z pojęciem patriotyzmu. Stąd hasło debaty – „Być patriotą dziś”. „Dziś”, to znaczy w czasach pokoju i stabilizacji, gdzie patriotyzm nie oznacza – jak kiedyś – heroizmu. Co właściwie oznacza…? Przekonać się można podczas dyskusji moderowanej przez red. Piotra Derlukiewicza.
     Zaproszenie kierowane jest do liderów społecznych i politycznych oraz wszystkich mieszkańców Elbląga zainteresowanych tematyką działalności obywatelskiej. Spotkanie jest otwarte. Tego dnia nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Klub Garnizonowy, otwarcie wystawy związanej z rocznicą odzyskania niepodległości i zorganizowanej przez Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Denar, a także wystąpi ks. dr Andrzej Kilanowski oraz dr Krzysztof Sawicki. Spotkanie uświetni występ chóru uczniowskiego z Gimnazjum nr 6.
     Debata odbędzie się 10 listopada (środa) o godzinie 11.00 w Klubie Garnizonowym przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu. Organizatorem Kawiarenki Obywatelskiej jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT. Patronat nad spotkaniem objęła Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     
     Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Mój samorząd”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet V, Poddziałanie 5.4.2: Rozwój dialogu obywatelskiego).

Arkadiusz Jachimowicz, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • " Zaproszenie kierowane jest do liderów społecznych i politycznych oraz wszystkich mieszkańców Elbląga zainteresowanych tematyką działalności obywatelskiej. " Hmm. .. nie śmiem podejrzewać, by ktoś sugerował jakoby liderzy społeczni i polityczni oraz mieszkańcy zainteresowani losami Elbląga byli osobami na tyle nieuczciwymi, by w godzinach pracy, za którą otrzymują pensję(!) chadzali na debaty. Zatem zastanawiam się dlaczego ktoś wychodzi z założenia, że osoby takie to bezrobotni lub desperaci tak zaangażowani w wolontarystyczną pracę, że biorą urlopy na podobne spotkania. .. "Spotkanie jest otwarte. ". .. no nic dziwnego, skoro ma się pewność, że tłumów nie będzie, gdyż wszyscy w tym czasie zarabiają na chleb. Owocnych obrad. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  iip(2010-11-08)
 • Oj, ktoś się dopiero obudził. To nagminna praktyka wszelkich elbląskich pseudo działaczy, urzędasów, wspólnot mieszkaniowych itp. Zaproszenia na spotkania w godzinach przedpołudniowych czytaj. .. .tylko spróbuj przyjść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • Cwaniaki politykierskie wpuściły nas na minę. :) Nigdzie wcześniej wzmianki nie było, że to kiełbaskę będziem robić. Pewna grupa ludzi przyszła spotkać się z Tomaszem Stężałą i zobaczyć wystawę przygotowaną przez stowarzyszenie DENAR. A tu na dzień dobry zaskoczka: głosuj świadomie itp. , a wszystko przygotowane przez EKO. Ciekawe dlaczego?:))) A potem pitu-pitu o patriotycznych obowiązkach. :) Nawet się pojawił czcigodny W. G. -D.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dezerter(2010-11-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne I-D TOKYO