UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Detekto-dzieciaki na niedzielnej akcji ECD

Elbląg, Detekto-dzieciaki na niedzielnej akcji ECD
Beata Wachniewska-Mazurek z córką Basią podczas jednego ze spotkań ECD (fot. nadesłane)

Detektywistyczne zabawy z książką po wspólnym czytaniu czekają na małych elblążan już w niedzielę, 22 lipca, o godz. 12.30 w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp wolny.

A o najbliższej akcji Elbląg Czyta Dzieciom rozmawiamy z jej organizatorką, Beatą Wachniewską-Mazurek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych.
     
     – Dlaczego wybraliście właśnie tematykę detektywistyczną przy najbliższym spotkaniu z książką?
– Każde dziecko to detektyw – poznaje świat, odkrywa, analizuje, porównuje. Dlatego pora wykorzystać naturalne chęci eksplorowania świata przez dzieci i pokazać im, że to, co robią na co dzień, jest ich pracą – gimnastykowaniem umysłu. Przy okazji chcemy pokazać rodzicom, co potrafią ich maluchy, jacy z nich zdolni detektywi, i że rozumieją całkiem sporo, nawet jeśli nieraz przez chwilkę my, dorośli, chcielibyśmy inaczej.
     
     – Podczas niedzielnego spotkania będzie sporo zagadek, główkowania. Czy to oznacza, że tym razem Elbląg Czyta Dzieciom zaplanowane jest dla maluchów nieco starszych, samodzielnych?
– Spotkanie jak zawsze jest dla małych i dużych. Mniejsze dzieci pobawią się z łatwiejszymi zagadkami, np. magiczną skrzynią, gdzie poprzez sam tylko dotyk będą odgadywać co w niej jest. Tym najmłodszym mogą pomagać rodzice. Z kolei starszaki będą miały więcej okazji do łamigłówek i zagadek. To spotkanie przygotowaliśmy tak, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Będzie też można przymierzyć niektóre akcesoria policyjne, wsiąść do radiowozu, a nawet się nim przejechać, zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z policjantem i w bardzo niespotykanym mundurze...
     
     – W programie najbliższej akcji pojawia się hasło „Elbląska Wielka Księga Detektywów”. Co się za tym kryje?
– To będzie księga, w której upamiętnimy listę naszych małych elbląskich detektywów pasowanych w roku 2012, czyli w najbliższą niedzielę. Księga pozostanie w naszym Stowarzyszeniu, jednak zamiar jest taki, aby była ona aktualizowana podczas podobnych wydarzeń. Prawdopodobnie w roku przyszłym nastąpi kolejne pasowanie, a być może detektywi z roku 2012 będą mogli zdobyć kolejne odznaki wtajemniczenia... To na razie słodka tajemnica. Jedno wiadomo na pewno – wszyscy mali detektywi powinni bacznie obserwować świat i czytać książki. Tych naszych pierwszych detektywów nagrodzimy dyplomami, które wręczy i podpisze Komendant Policji.
     
     – Niemal każde spotkanie z książką Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych organizuje we współpracy z partnerem. Tym razem jest nim Komenda Miejska Policji w Elblągu. Jakie zadania wzięli na siebie mundurowi?
– Komanda bardzo mocno zaangażowała się w naszą akcję. Wspiera nas w całym wydarzeniu. Na początek, w roli czytającego – Komendant. Policjanci obecni podczas akcji będą prowadzić warsztaty dla małych detektywów, prezentować będą dzieciom policyjne sprzęty i umundurowanie, będą pomagać robić odciski na kartkach daktyloskopijnych, pokazywać będą radiowóz i odpowiadać na najróżniejsze pytania maluchów, których tradycyjnie jest sporo. Z pewnością będą to inne zajęcia niż te prowadzone w przedszkolach i szkołach z uwagi na charakter naszego wydarzenia. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w niedzielnym spotkaniu Elbląg Czyta Dzieciom.
     
– Dziękuję za rozmowę.

     
     Akcja objęta patronatem przez Elbląską Gazetę Internetową porteEl.pl

     
Jolanta Prokopowicz, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama