UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla garstki pasażerów zmian nie będzie

 
Elbląg, Dla garstki pasażerów zmian nie będzie
fot. Anna Dembińska

Do Nowakowa jeździ zbyt mało autobusów. Tak przynajmniej uważa nasz czytelnik, który chciałby zwiększenia liczby kursów do tej podelbląskiej miejscowości. Zarząd Komunikacji Miejskiej ma jednak inne zdanie.

"Czy dałoby radę coś zrobić z linią numer 11 do Nowakowa? Proszę spojrzeć na rozkład jazdy w tygodniu oraz weekend. Jeżeli ktoś nie zdąży się wyrobić do godziny 11 to późniejszy autobus jest około 15. Przez cztery godziny nie ma dojazdu do Nowakowa, a czym ludzie mają wrócić do domu? To samo jest z wieczornymi kursami w sobotę. Ostatni autobus jest około 21, a w niedzielę o 19" - napisał do naszej redakcji czytelnik.
     Sprawa jest poważna, gdyż, ci którzy nie zdążą na kurs do Nowakowa muszą z ostatniego przystanku przejść do wsi kilka kilometrów. Zapytaliśmy w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Elblągu, czy jest możliwość zwiększenia kursów autobusowych do Nowakowa.
     - Zgodnie z wynikami ostatnich badań, średnio na kursach do Nowakowa lub z Nowakowa podróżuje 4 lub 5 pasażerów. Oczywiście, zdarzają się kursy, na których na przystankach w Nowakowie zdarza się większa liczba pasażerów (np. kursy poranne), ale zdarzają się też takie kursy, podczas których autobusem podróżują pojedynczy pasażerowie lub autobus jest pusty. Jest to ważna linia, jednak biorąc pod uwagę wyniki badań, zwiększanie liczby kursów i wydłużanie trasy wszystkich kursów do Nowakowa nie ma obecnie uzasadnienia – odpowiedział Michał Górecki, rzecznik prasowy elbląskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej.
     Aby ewentualnie zwiększyć liczbę kursów do Nowakowa potrzebne jest porozumienie pomiędzy miastem Elbląg a gminą wiejską Elbląg (w skład której wchodzi Nowakowo).
     - Linia nr 11, ze względu na swoją trasę (odcinek do Nowakowa leży już poza terenem Gminy Miasto Elbląg), objęta jest porozumieniem międzygminnym z Gminą Elbląg. Oznacza to, że sąsiadująca gmina pokrywa część kosztów związanych z utrzymaniem tej linii. Każda zmiana w zakresie funkcjonowania linii wymaga zgody wszystkich stron takiego porozumienia - dodaje Michał Górecki.
     Na razie zostanie więc tak, jak jest – z Nowakowa w dzień powszedni odjeżdża 10 autobusów (pierwszy o godz. 5.16, ostatni o godz. 19.51 do zajezdni), w sobotę - siedem, w niedzielę - sześć.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Polar z haftem