Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dłużniku, do miotły, do pędzla, do łopaty!

 
Elbląg, Dłużniku, do miotły, do pędzla, do łopaty! Zadłużenie lokatorów wobec ZBK wolno, ale topnieje dzięki możliwości odpracowania zaległości (fot. arch. portEl)
Rek

Porządkowanie strychów, piwnic lub magazynów, malowanie ścian i ogrodzeń, przeprowadzanie dzieci przez ulicę czy roznoszenie korespondencji. W ten sposób lokatorzy zalegający z płaceniem czynszu mogą odpracować swój dług. Z takiej formy wyjścia z pułapki finansowej korzysta miesięcznie 170 elblążan. Od początku roku odpracowali ponad milion złotych. Cóż to jednak jest w morzu ogólnego zadłużenia, które pod koniec kwietnia sięgało ponad 30 mln zł.

Program Realizacji Świadczeń Wzajemnych wprowadzony został w Elblągu w kwietniu 2012 r. Jest on adresowany do zadłużonych użytkowników lokali mieszkalnych z zasobu Gminy Miasta Elbląg, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Ma umożliwić im zmniejszenie zadłużenia, ułatwić regulowanie zobowiązań oraz działać prospołecznie i aktywizująco.
     Dłużnicy mogą pracować na rzecz ZBK, ale również dla miejskich jednostek organizacyjnych (szkoły, przedszkola, szpitale) nie będących spółkami prawa handlowego.
     Lista prac do wyboru jest długa. Dłużnicy mogą m.in: grabić liście, przycinać drzewa, pielić tereny między mogiłami na cmentarzach, odśnieżać, wykonywać prace konserwatorskie na placach zabaw, wykonywać prace rozbiórkowe, ale również porządkować strychy, piwnice lub garaże, plombować wodomierze czy roznosić korespondencję.
     Cena jednostkowa odpracowania zadłużenia w ramach Programu kształtuje się w przedziale 6 – 13 zł za godzinę.
     - W okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia dłużnicy odpracowali łączną kwotę 1 mln 120 tys. 778 zł – informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Średnio miesięcznie z takiej możliwości korzysta 170 lokatorów.
     Zgłoszenia od osób posiadających zadłużenie czynszowe, zainteresowanych odpracowaniem zadłużenia, przyjmowane są przez właściwe, ze względu na adres zamieszkania dłużnika, Punkty Obsługi Najemców:
     PON nr I przy ul. Jaśminowej 3-5-7
     PON nr II przy ul. Malborskiej 32
     PON nr III przy ul. Kościuszki 48
     - Osoby, które biorą udział w tym programie mogą jednocześnie ubiegać się o rozłożenie zaległości czynszowych na raty – dodaje Monika Borzdyńska. - Stosowne wnioski można składać także w Dziale Windykacyjno-Czynszowym przy ul. Hetmańskiej 31.
     Odpracowanie długu to nie jest jednak propozycja dla wszystkich. Mogą z niej korzystać tylko ci lokatorzy, którzy nie wykupili mieszkań na własność.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tych, ktorzy zatwierdzili podwyzke czynszow yebz w krotkim czasie trafil szlag !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  kryweg(2013-09-18)
 • bardzo nie ładny tytuł art. ! nie traktujcie tych ludzi w taki sposob
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2013-09-18)
 • Komu ten kit wciskacie. SĄ TACY: NIE PŁACĄ, ZADŁUŻAJĄ, MAJA W D***E ODPRACOWYWANIE I MIESZKAJĄ. JAK DŁUGO????Maja eksmisje i mieszkają i się śmieją z płacących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  (2013-09-18)
 • PO kontrolach w ZBK i przegranym referendum w jakoś nie mogę odnaleźć wielu osób tak chętnie pokazujących się na pierwszych stronach w mediach jeszcze rok temu m. in. Lewandowski ze świtą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  ZBynio(2013-09-18)
 • Chcieliśmy kapitalizmu to go mamy. .. .za długi tych których "wsadzono na sanki kapitalizmu" i nie są nierobami, powinnni płacić : Solorze, Walterowie, Wałęsy, Kulczyki itp którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym - na firmach państwowych, a teraz rozdają ochłapy biednym organizując akcje charytatywne z balami, które sa tylko po to, aby bez podatku ( darowizny) zabawić się, popić i znależć jakąś nową młodą " dupencję". .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  (2013-09-18)
 • Nie płaci lokator won przyjdą na mieszkanie tacy co chcą płacić i dbać o lokal. A ZBK ŚPI A DŁUGI ROSNA!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  (2013-09-18)
 • Trzeba tu odjąć 17,5 miliona które pan prezydent Jerzy Wilk ukradł kibicom i już jest nieźle. A na serio ludze długów nie spłaca i kasy ni stadionu nie budziet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  Okłamany(2013-09-18)
 • 30 mln zadłużenia? to może kolejna podwyżka, proponuje 10 zł za metr, wtedy na pewno dług się zmniejszy i wszyscy chętnie będą płacić za stare zrujnowane zbkowskiemieszkania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2013-09-18)
 • Bardzo trafny tytuł, nie płacą niech tyrają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Brzenszczyszczyszkiewicz(2013-09-19)
 • Dlaczego ZBK nie eksmituje tych co nie płacą tak jak to robią w Spółdzielniach np. w Sielance po trzech nie wpłaconych czynszach zaczyna się procedura eksmisji co powoduje mobilizację do płacenia i nie ma sztucznego zadłużania się w nieskończoność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-09-19)
 • Pańszczyzna – forma renty feudalnej polegajaca na bezpłatnej i przymusowej pracy chłopów na rzecz właściciela ziemskiego w zamian za uzyskany nadział ziemi. Na ziemiach polskich pańszczyzna występowała od XII w. do dnia dzisiejszego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nawiedzony(2013-09-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA