Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do Moskwy zamiast do Elbląga

Zapowiadane na dzień jutrzejszy spotkanie władz Elbląga z Władimirem Jegorowem, gubernatorem obwodu kaliningradzkiego, zostało przełożone. Gubernator nie przyjedzie do Elbląga.

Już wczoraj, po odbyciu kilku ważnych spotkań, m.in. z senatorami z Belgii i ambasadorem Nowej Zelandii, gubernator Jegorow odleciał do Moskwy.
     Jak podały służby informacyjne administracji obwodu - gubernator został zaproszony na spotkanie prezydentem Chorwacji, który w tych dniach gości z oficjalną wizytą w rosyjskiej stolicy.
     Już wcześniej chorwacki prezydent zapraszał gubernatora W. Jegorowa do złożenia wizyty w swoim kraju.
     Chorwacja zainteresowana jest bliższą współpracą z obwodem. Dlatego też w trakcie moskiewskiego spotkania politycy nakreślą kierunki dalszej możliwej współpracy ekonomicznej, z uwzględnieniem potencjalnych inwestycji na terenie obwodu przez chorwackich biznesmenów.
     Będąc w Moskwie, gubernator W. Jegorow weźmie udział w posiedzeniu rady konsultacyjnej zajmującej się realizacją federalnego programu rozwoju obwodu kaliningradzkiego oraz w obradach Zgromadzenia Federalnego. Prawdopodobnie podczas tych obrad prezydent Władimir Putiun wygłosi orędzie o stanie państwa.
     Zapowiadana na dzień jutrzejszy wizyta gubernatora obwodu kaliningradzkiego, który miał wziąć udział w konferencji "Polsko - rosyjska współpraca transgraniczna" została odwołana. Nie odbędzie się też wspomniana konferencja, która zostaje przełożona na termin późniejszy.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • CO???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-04-21)
 • Na kłopoty z Rosjanami jest tylko jedno rozwiązanie-bp ks. dr A. Śliwiński. Zna dobrez miasto Moskwa, dobrze się tam kiedys bawił, podczas gdy po jego zniknięciu mówiono o prowokacji, porwaniu, morderstwie nasz biskup nieźle sie zabawiał uzżywając ruskiej wódzi, dziewuszek moskiewskich i jak na biznesmena przystało kawioru. Ale jedno jest zadawalające, że w odróżnieniu od innych racybiskupów i biskupów nie jest pedziem, ani pedofilem. Tak więc na kłopoty Śliwiński, aha i ma jeszcze jedną zaletę potrafi szybko zbić kasę, co prawda na ludzkiej krzywdzie, ale" pieniądz robi pieniądz".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  biograf_Śliwy(2002-04-22)
 • Nie wiem co robił bp. Śliwiński w Moskwie. Jestem jednak pewien, że w sądzie boigraf_Śliwy spaprał by sobie portki ze strachu przed wyrokiem, który by go czekał za gadanie rzeczy, których są wytworem jego niespełnionych chuci. A do rzeczy: Elbląg nie ma żadnej strategii, która by dawała mu jakieś fory w Kaliningradzie. Niedawno dzięki naszym wspaniałym włodarzom stracilimy szansę na strefę ekonomiczną, później przegraliśmy reformę administracyjną, teraz przegrywamy Kaliningrad. Tak to się dzieje, że głupi biednieje. I nawet modły świętego niczegu tu nie zmieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-04-22)
 • Niestety napisałem prawdę o naszym biskupie, dowodem tego jest kupa oszuaknycyh ludzi w Elblągu, oszukanych i okradniętych właśnie przez szanownego biskupa i jego kolesia po fachu Ks. J. Halberdy! A ty obronco pokrzywdzonych klechów wstąp do zakonu, to spełnisz swoje marzenia (jeżle je masz) wszak wszyscy widzą jacy to oni niewinni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  biograf_Śliwy(2002-04-22)
 • Ech, znam ja takie biografie i takich biografów. Dlatego wolę trzymać się faktów. A te są takie, że w sądzie byś nie powtórzył tego, co gadasz tu, schowany za wymyslone pseudo. Nie zauważyłeś, że ja nie pisałem o klechach ani biskupie, tylko o Tobie. Nie jesteś lepszy od tych, którym przykładasz skoro nie umiesz zatrzymać się w oskarżeniach na faktach. Tylko tyle chciałem powiedzieć. Oczywiście poza tym, że widzę jak nam ucieka Kaliningrad, podczas gdy elbląskim włodarzom - wraz z przegranymi szansami - samopoczucie się nie pogarsza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-04-23)
 • W sądzie to nikt by tego nie powtórzył, choćby nie wiem jakie dowody miał. Kler jest u nas chroniony immunitetem papieskim i tylko tego typu opinie mogą otworzyć oczy niektórym ślepo zapatrzonym "w niewinny" kler w Polsce. Od głupi przykład pedofilstwa w USA wśród duchownych katolickich, za który odbędzie się proces sądowy, a u nas takie i inne o wiele gorsze przykłady można mnożyć, czy słyszałeś może o ukaraniu jakiegoś klechy za swe niezgodne z prawem występki? Bo ja nie!!! Więc nie strasz mnie sądem, bo każdy nawet dziecko wie, że u nas mimo upadku ustroju komunistycznego dalej panuje cenzura z pewnymi tylko wyjątkami własnie takimi jak internet, gdzie można anonimowo wyrazić swoją opinię!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  biograf_Śliwy(2002-04-23)
 • Chyba immunitetem chorej wyobraźni. W polskich więzieniach jest sporo księży skazanych za przestępstwa. Kilka lat temu jeden bodajże z Kępek wjechał po pijaku w furmankę i zakończył rajd w pace. Biografie_Śliwy nie masz pojęcia co znaczy słowo cenzura. Możesz jutro zarejestrować gazetę i natychmiast ją wydawać - z tekstami, jakie ci się będą podobały. Mógłbym podać kilka tytułów wysoko nakładowych pism, które żyją z obsmarowywania księży. Chodzi mi jednak o coś innego. O to, że brak cenzury niektórzy potraktowali jako przyzwolenie na gadanie bzdur, których nigdy by nie powtórzyli, gdyby mieli ponosić za nie odpowiedzialność. Dlatego wspomniałem o sądzie. Ja nie wiem co robił bp w Moskwie, więc nie powtarzam plotki, że pił ruską wódkę. Tylko i aż tyle. Wolność bez odpowiedzialności to chlew - dlatego pozwalam sobie na mówienie o niej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-04-24)
 • To, że chlał ruską wódę -zgoda pisały gazety "obsamrowujące księży", ale skoro to nie prawda to taka gazeta powinna być podana do sądu przez samego zainteresowanego (powinni mu zależeć na dobrym imieniu własnym i parafii-przedewszystkim), stare przysłowie mówi "milczenie oznacza zgodę-a zgoda oznacza prawdę" jaka by ona nie była- i wtedy to już nie są plotki. Ale poza gazetami istnieją jeszcze wyrolowani ludzie przez biskupa i ks. Haleberdę (była niedawno mowa na łamach portelu o poczynaniu tego drugiego), więc skoro ja wypisuję bzdury to powiedz to pokrzywdzonym ludziom, którzy pod pretekstem wiary oddali swoje oszczędności. Więc sam widzisz trzeba odróżniać prawdę od bzdur nie mieszjąc do tego cenzury, która w sporadycznych przypadkach , ale jednak istnieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  biograf_Śliwy(2002-04-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Clinex Floral
Płyn do mycia i dezynfekcji