UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Doradcy emerytalni na start

Elbląg, Doradcy emerytalni na start
fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Reklama

W województwie warmińsko-mazurskim od 3 lipca na Sali Obsługi Klienta będzie dostępnych 27 doradców emerytalnych. Warto skorzystać z ich pomocy w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

Od lipca w całym kraju pojawi się łącznie 595 doradców emerytalnych. W naszym województwie będzie ich aż 27, z czego 19 znajdzie się w Oddziale ZUS w Olsztynie (Olsztyn-3, Szczytno-2, Lidzbark Warmiński-1, Kętrzyn-2, Ełk-2, Bartoszyce-2, Giżycko-2, Mragowo-1, Pisz-1, Gołdap-1, Nidzica-1, Węgorzewo-1 ) i 8 w Oddziale ZUS w Elblągu (Elbląg-3, Iława-2, Ostróda-2, Braniewo-1).
       W celu skorzystania z usług doradców emerytalnych, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą umówić się na wizytę u doradcy przez internet.
       Wdrożenie nowego rozwiązania w ZUS poprzedził pilotaż, który miał miejsce w dwóch Oddziałach w Zabrzu i II Warszawie. Jego celem było szczegółowe zweryfikowanie potrzeb informacyjnych klientów, którzy jeszcze w tym roku mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych z tytułu obniżonego wieku emerytalnego. Poradnictwo cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzmocniło to nasze przekonanie o podjęciu właściwej decyzji o udostępnieniu takiej formy kontaktu z przyszłym świadczeniobiorcą.
       Przypomnijmy: W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Oznacza to, że w ostatnim kwartale 2017 r. przybędzie ok. 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę. W województwie warmińsko-mazurskim takich osób może być około 10,5 tysięcy.
       Doradca wyjaśni klientom - potencjalnym emerytom - od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta planowanego momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.
       Przypominamy jednocześnie, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września.
      
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama