Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrzyni Parkowania Mistrzyni Parkowania

Doradzi, nie zdecyduje

W Elblągu powstał specjalny zespół doradczy prezydenta miasta. Zasiądą w nim m.in. przedstawiciele związków zawodowych, izb gospodarczych oraz ugrupowań, które nie mają swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej.

Gremium ma mieć charakter opiniotwórczy, nie decyzyjny.
     - Zarząd miasta jest teraz tylko jednoosobowy i cała odpowiedzialność spoczywa na mnie - mówi Henryk Słonina, prezydent Elbląga. - Dlatego powstał taki pomysł, abym mógł konsultować decyzje z grupą osób, które mogą mi coś doradzić, pomóc czy zaopiniować niektóre propozycje.
     Osoby, które zaproszono do udziału w pracach zespołu wybrał sam prezydent. Na liście jest 18 nazwisk. Żadna z nich nie odrzuciła propozycji.
     - Wszyscy chcą pracować i widzą sens i potrzebę funkcjonowania tego zespołu - dodaje prezydent.
     Zespół ma się zając najważniejszymi problemami miasta m.in. bezrobociem.
     
     Skład zespołu doradczego:
     1. Wojciech Drożdżał (Samorząd Prawniczy)
     2. Lucjan Filaszkiewicz (Elbląska Rada Gospodarcza Żuławy)
     3. Zdzisław Gładki (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce)
     4. Roman Gryszka (Elbląska Izba Przemysłowo - Handlowa)
     5. Danuta Hejnowska (Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych)
     6. Bogdan Kaliński (Związek Pracodawców)
     7. Roman Korzeniowski (EB)
     8. Mirosław Kozłowski (Solidarność)
     9. Kazimierz Polak (OPZZ)
     10. Gerhard Przybylski (Związek Nauczycielstwa Polskiego)
     11. Bogumiła Salmonowicz (Liga Kobiet Polskich/Klub Elblążanek)
     12. Ewa Sprawka (Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych)
     13. Janusz Ufnalewski (Naczelna Organizacja Techniczna)
     14. Zbigniew Walczyk (PWSZ)
     15. Michał Waluk (Elzam Holding)
     16. Wiesław Widomski (Związek Zawodowy Inżynierów i Techników)
     17. Bogdan Włodarczyk (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne o/Elbląg)
     18. Wojciech Zamojski (Unia Wolności)

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Na liście jest 18 nazwisk. Żadna z nich nie odrzuciła propozycji. Bardzo proszę jakie to NAZWISKA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ber(2003-01-28)
 • Czy to jest ten wolontarialny ZespółDoradczy, o którym HenrykS napomknął w przedwyborczych ZłotychMyślach? Jeśli tak, to pełni podziwu Elblążanie chętnie by ich poznali... Czy nie ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-01-28)
 • Jeżeli Pan prezydent uczynił wybór gremium spośród grona swych przyjaciół lub pochlebców etatowych to wydaje mi się, że typowo fasadowa będzie to instytucja takie małe towarzystwo wzajemnej adoracji. Jeżeli natomiast powołał gremium spośród znanych i wyróżniających się elbląskich adwersarzy a to chwała mu. Bo to jedyna droga do wypracowania właściwych wniosków i przedsięwzięć uwzględniających poglądy i znajomość zagadnienia, znakomicie większej populacji mieszkańców. Przyznam, że chciałbym być mile zaskoczony ujawnieniem nam tej wielkiej tajemnicy ratuszowej i nie rozczarowany doborem dobrych profesjonalistów. Bo tak prawdę powiedziawszy – wszyscy chyba gremialnie mamy jedno życzenie, – aby po nas pozostało coś, co będzie nas odróżniać od innych pokoleń. Ten, kto nie jest z nami, jest przeciw nam. Kto nie jest przeciw nam, jest z nami. Francis Bacon (1561 1626)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2003-01-28)
 • wobec tego, kurka wodna, po co jest rada miejska. teraz bedzie jeszcze wiecej tego niekompetentnego gadulstwa. a kto cos dla tego miasta zrobi. moze Slonina by sie za robote wzial, zamiast miec pomysly i wysylac zaproszenia .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chce mi sie wyc(2003-01-28)
 • jak wszyscy bedziemy sie martwic czy pozostanie coś, co będzie nas odróżniać od innych pokoleń, to nie bedzie komu ulic zamiatac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciagle chce mi sie wyc(2003-01-28)
 • A ciekawe jest czy w gronie doradców jest Hojarska, która przy każdej okazji pobytu w sądzie wizytuje w urzedzie miasta Panią sekretarz Janczuk z Samoobrony? Oj, ciekawe co też jej doradza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  urzędas miejscowy(2003-01-28)
 • Proszę o informację wg jakich kryteriów wybrane zostały podane osoby? Proszę również redakcję portELu o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie ( zadanie go w moim imieniu ). Dla mnie jest bardzo ważne, kto będzie miał wpływ na decyzje dotyczące mojego MIASTA. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rafał(2003-01-29)
 • Panie Rafał - toż to jasno wynika z artykułu. W czym problem????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2003-01-29)
 • Proszę o wyjaśnić w czym mogą doradzić Panu prezydentowi te osoby? A cóż to za doradcy przedstawiciele NOT ledwo dyszącego Związku Inżynierów i Techników kto to jewst Widomski (to ma dyć doradca), liga kobiet, Pan Zamojski. Rzeczywiście dobierjąc sobie takich doradców Pan prezydent napewno nic nie osiągnie, wręcz przeciwnie. Ludzie ale grono konsultantów (oczywiście poza niektórymi) koń by się uśmiał. Co na to radni. Przecież w gronie radnych są lepsi specjaliści niż wybrane konsylium. Po co w niektórych wypadkach dublować się . Ku rozwadzw. Elblążanka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-01-30)
 • To nie jet odpowiednie ciało doradcze w kwestii bezrobocia. Możecie sobie podyskutować i nic więcej miejsc pracy nie przybędzie. Przecież EB , Elzam nie stworzy miejsc pracy w tych firmach jest tendencja odwrotna. Po co przedstawiciele ligi kobiet, ZNP . Po co jakieś papierowe związki zawodowe. Nonsens. Panie prezydencie, proszę się opamiętać i nie robić z siebie idioty. zdegustowany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-01-30)
 • Zwracam się z prośbą o uzupełnienie informacji w pozycji nr 16 .Jaki to Związek Inż. i Techników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  artmun(2003-01-30)
 • Panie Aborygen - w tym problem, że znalazłyby się w Elblągu jeszcze jakieś ugrupowania czy środowiska, których reprezentacji tu nie widzę. W tym problem, że niektórzy członkowie zespołu mieli już jakiś wpływ w przeszłości na to, co działo się w naszym mieście. W tym w końcu problem, że ( z całym szacunkiem ) ja właśnie nie mam swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej, a i wśród wybranych doradców nie znajduję nikogo, kto mógłby być moim przedstawicielem. No ale ja może jestem jakiś inny, ciekawe tylko ilu takich "innych" jest w tym mieście? 70%? Przy okazji: budujące jest, że "wszyscy chcą pracować i że nikt nie odrzucił propozycji". Serdecznie pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rafał(2003-01-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl