Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Droga do sukcesu

 
Elbląg, Droga do sukcesu fot. nadesłana

- Każdy jest utalentowany, tylko trzeba znaleźć ten punkt, w którym jest się dobrym. Jeśli go odnajdziecie, to idźcie w tym kierunku, a osiągniecie sukces – zwrócił się marszałek Jacek Protas do uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie.

Powodem wizyty było uroczyste rozpoczęcie realizowanego przez CSE „Światowid” projektu, który pomoże uczniom w rozwijaniu ich kompetencji i uzdolnień.
     W ramach projektu „Akademia sukcesu” uczniowie klas piątych biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Pierwsze mają na celu uzupełnienie wiedzy z zakresu nauk ścisłych, języka polskiego czy angielskiego. Drugie, odbywające się w elbląskim „Światowidzie”, rozwijają zdolności artystyczne.
     - Naszym celem jest rozbudzenie waszych talentów, pokazanie, że jeśli tylko będziecie chcieli, możecie osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach. W trakcie tego roku na zajęciach macie szansę sprawdzić czy interesuje was śpiewanie, taniec lub aktorstwo. Musicie tylko dobrze ją wykorzystać - mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE i podkreślał, że „Światowid” to nie tylko Elbląg. – Naszym celem jest być w całym województwie. Jesteśmy u was w Milejewie, ale też w Rogajnach czy Tolkmicku.
     Oprócz marszałka i dyrektora Centrum w spotkaniu wzięła udział dyrekcja szkoły oraz władze gminy. Wszyscy przekonywali uczniów, że fakt mieszkania na wsi nie musi ich wcale ograniczać. Podkreślali, że sami pochodzą z małych miejscowości.
     - Ja też kończyłem szkołę wiejską i wiem, że w tych szkołach trochę dalej położonych od ośrodków miejskich nie ma tak wiele okazji na zajęcia popołudniowe, na rozwijanie swoich talentów. A przecież tutaj, w takim miejscu jak Milejewo i w okolicach, uzdolnionych ludzi nie brakuje. Trzeba tylko te wasze zdolności i talenty wydobyć – zaznaczał marszałek.
     Wprawdzie projekt rozpoczął się we wrześniu, jednakże z powodu służbowych obowiązków marszałek mógł przybyć do szkoły dopiero teraz i oficjalnie przeciąć wstęgę symbolizującą rozpoczęcie realizacji projektu. Podczas spotkania przekazano również kolejną część materiałów dydaktycznych – edukacyjne gry planszowe. Wcześniej do szkoły trafiły sprzęty komputerowe, programy multimedialne wspomagające zajęcia, lektury szkolne, a dzieci otrzymały wyprawki – plecaki pełne atrakcyjnych artykułów szkolnych.
     - Bardzo fajne rzeczy dostaliśmy, bardzo spodobał mi się piórnik, bo było w nim wszystko: długopisy ołówki, korektor i inne przybory - wymienia Wiktoria Niedźwiedzka z V b, a siedzący obok niej Dariusz Nalazek dodaje, że bardzo lubi uczestniczyć w zajęciach, odbywających się zarówno w Milejewie, jak i w Elblągu. – Są fajnie panie i robimy różne ciekawe rzeczy – opowiada.
     A to dopiero początek. Projekt „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie” potrwa do końca października przyszłego roku.
     
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
     
     
Zuzanna Gajewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem