Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Druids Dance 09

Elbląg, Druids Dance 09
Zdjęcia 15 BZ.

Od 16 lutego trwa przygotowanie, szkolenie i zgrywanie kompanii zmechanizowanej 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, która weźmie udział w trwających ponad 3 miesiące wspólnych ćwiczeniach z brytyjską brygadą, przygotowującą się do udziały w misji stabilizacyjnej w ramach sił ISAF w Afganistanie. Ćwiczenia odbędą się na terenie Wielkiej Brytanii i noszą kryptonim „Druids Dance 09”.

Polski pododdział, biorący udział w ćwiczeniu składa się z prawie 130 żołnierzy, którzy tworzą kompanię zmechanizowaną, drużynę dowodzenia i drużynę remontową, zespół ratownictwa medycznego oraz zespół oficerów łącznikowych. Wraz z naszymi żołnierzami na ćwiczenia do Wielkiej Brytanii przetransportowanych zostanie 13 jednostek sprzętowych w tym samochody ciężarowo – terenowe i osobowo – terenowe, ambulans oraz specjalistyczny wóz remontu pojazdów kołowych.
     W najbliższych dniach sprzęt wraz z częścią żołnierzy biorących udział w ćwiczeniu zostanie przetransportowany drogą morską na pokładzie ORP „TORUŃ” z Gdyni do portu Marchwood w Wielkiej Brytanii. Morska podróż naszych żołnierzy i sprzętu potrwa ok. 6 dni.

 


     Pozostałe siły kompanii – prawie 80 żołnierzy wraz z indywidualnym wyposażeniem – zostanie przetransportowana dwoma samolotami typu CASA z lotniska w Malborku na lotnisko Brize Horton w Wielkiej Brytanii.
     W trakcie ćwiczeń żołnierze polscy i brytyjscy będą wspólnie szkolić się i doskonalić techniki operacyjne m. in. z zakresu patrolowania, działalności na posterunkach kontrolnych konwojowanie, zwalczanie zasadzki zorganizowanej przez przeciwnika, zajmowanie do obiektów, ubezpieczenie, ochrona obiektów, natarcie na obiekt oraz obrona obiektów. Zajęcia taktyczne realizowane będą z wykorzystaniem systemu symulacji TES (Tactical Efectivness System).
     Kulminacyjnym punktem ćwiczenia „Druids Dance 09” będzie wspólne ćwiczenie, sprawdzające przygotowanie brygady brytyjskiej do udziału w misji stabilizacyjnej w Afganistanie, które zostanie przeprowadzone przez dowództwo brytyjskie pod koniec lipca.
     Przed wylotem, na lotnisku w Malborku ze swoimi żołnierzami spotka się dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Wiesław Michnowicz, zaś grupę odbywającą podróż drogą morską pożegna w Gdyni zastępca dowódcy 16 PDZ, gen. bryg Grzegorz Buszka.
     - My zaś naszym kolegom życzymy powodzenia, wielu nowych doświadczeń i nie bez zazdrości, wielu ciekawych wrażeń – podsumowuje rzecznik prasowy 16 PDZ mjr Zbigniew Tuszyński.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 4
Szafka RTV pod telewizor Leo 152 cm wysoki połysk
AMK Kuchnia 12
Szkło ozdobne 5