Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Dwunastu wspaniałych Eko-wymiataczy!

 
Rek

Nadeszła wyczekiwana chwila dla 18 osób niepełnosprawnych intelektualnie, które przez ostatnie miesiące zdobywały wiedzę na gruncie zawodowym. Wyłoniła się dwunastka najlepszych „eko-wymiataczy”, czyli specjalistów od sprzątania i czyszczenia.

W szkoleniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Sprawniejsi” wzięło udział 18 osób niepełnosprawnych wraz z trenerami pracy. Zdobytą wiedzę wykorzystali w części praktycznej podczas sprzątania wewnętrznego, zewnętrznego i pracy w automyjni. Po konsultacjach indywidualnych z doradcą zawodowym i psychologiem zostało wyłonionych 12 osób, które przeszły do ostatniego etapu projektu „Eko-wymiatacze – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”, czyli do praktyk zawodowych.
– Kiedy na ostatnim etapie projektu uczestnicy dowiedzieli się, że przechodzą dalej na praktyki zawodowe, cieszyli się, płakali i pytali, czy to dzieje się naprawdę – mówi Joanna Ziemińska ze „Sprawniejszych”, koordynatorka projektu. Praca ma dla nich ogromne znaczenie, bo jest równoznaczna z posiadaniem swojego miejsca w społeczeństwie. Były jednak i takie osoby, które zdecydowanie powiedziały, że na razie nie czują się gotowe do podjęcia zatrudnienia.

 

Niepełnosprawni obecnie są w trakcie praktyk zawodowych, gdzie wspierani są przez trenerów pracy. Praktyki zawodowe odbywają się zarówno w miejscach, gdzie wcześniej przechodzili szkolenia, jak również w nowych firmach. Sprawę ułatwiła wcześniejsza współpraca, bo dzięki niej niepełnosprawni mogli wykazać się swoją pracowitością i sumiennością – tym potrafią doskonale zjednać sobie lokalnych przedsiębiorców.
     Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     

Sylwia Dolega, „Sprawniejsi”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 9
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4
Promocja RATY 0%