UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dyskutowali o zmianach klimatu

 
Elbląg, Dyskutowali o zmianach klimatu
fot. nadesłana

W grudniu odbędzie się w Katowicach światowy szczyt klimatyczny COP24, podczas którego negocjowane będą warunki realizacji postanowień Porozumienia Paryskiego odnośnie redukcji emisji gazów cieplarnianych przez 177 państw, które w 2015 roku podpisały to Porozumienie. W Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu) - z racji przystąpienia do ogólnopolskiego programu Klimat to temat - ostatnio bardzo dużo się dzieje.

Uczestnicząc w 20. edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, szkoła podejmuje różne działania. Jednym z nich było zorganizowanie i poprowadzenie 21 listopada debaty pod hasłem - Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!
       Wydarzenie to miało miejsce w Ratuszu Staromiejskim z udziałem zaproszonych gości: dyrekcji szkoły, pani Magdaleny Jankun - konsultanta ds. geografii i przyrody, rodziców debatujących uczniów, delegacji uczniów ze szkół podstawowych: SP1, SP23, SP18, SP9 oraz z zespołu Szkół Anglojęzycznych Regent.
       Debatę poprzedziła prezentacja nt. przyczyn i skutków zmian klimatu zaprezentowana przez uczennice z klasy 8e w składzie: Kamila Kurkowska, Alicja Klach, Angelika Pietrzyk, Laura Pietrzyk, Klaudia Bartkowska. Następnie uczniowie z klasy 8c (Nina Czarnecka, Mikołaj Miernik, Kacper Frąszczak, Katarzyna Bujalska, Wiktoria Glazik, Daria Muraszko, Klaudia Krzywdzińska, Tomasz Święcki) prowadzili rozważania nad możliwościami realizacji celów zrównoważonego rozwoju w kontekście zachodzących zmian klimatu i zastanawiali się, jakie działania można podejmować celem zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. W swoich rozważaniach, proponując różne rozwiązania, odnieśli się do problemu tak w skali globalnej, jak i lokalnej. Podczas dyskusji głos zabierali również zaproszeni goście. Według wszystkich istotne znaczenie ma konieczność przybliżania innym problemu globalnego ocieplenia oraz podejmowanie działań w tym zakresie zaczynając od swojego najbliższego otoczenia. Jeśli dziś zbagatelizujemy fakt globalnego wzrostu temperatury, jeśli dziś nie zadbamy o zrównoważony rozwój, to jutro może już być dla nas i innych gatunków żyjących na Ziemi za późno.  Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałe wystąpienie, a wszystkim zaproszonym gościom za przybycie.
      
Izabela Romanowska i Joanna Belewicz, Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama