Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień bez Przemocy w Gimnazjum nr 7

Już po raz czwarty „siódemka” przystąpiła do ogólnopolskiego programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Do tej pory odbywały się spotkania informacyjne dla uczniów dotyczące m.in. cyberprzemocy, dopalaczy, uzależnienia od alkoholu czy nikotyny. Dziś (10 czerwca) o godz. 11.30 obchodzony będzie Dzień bez przemocy.

To okazja do wspólnego święta społeczności szkolnej, która nie zgadza się na przemoc, agresję w swoim środowisku szkolnym i lokalnym. Dzień bez przemocy jest skierowany do uczniów, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów.
     Dzisiejszy dzień poświęcony jest także pamięci naszych uczniów i kolegów, którzy w ubiegłym roku świętowali go wspólnie z nami, a odeszli. Święto dzisiejsze uświetni występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
     
     O programie
     W tym roku szkolnym w Gimnazjum nr 7 odbyły się spotkania informacyjne dotyczące min.:
• cyberprzemocy,
• dopalaczy,
• komunikacji interpersonalnej
• uzależnień od alkoholu, nikotyny lub innych środków psychotropowych.
     Na godzinach wychowawczych wychowawcy realizowano tematy związane bezpośrednio z różnymi rodzajami min. agresji, przemocy czy cyberprzemocy.
     Na spotkaniach z rodzicami i nauczycielami prowadzonymi przez członków zespołu pedagogiczno-psychologicznego mówiono o dopalaczach i uzależnieniach, czasie wolnym uczniów i formach relaksacyjnych.
     Ponadto odbyły się warsztaty teatralne dot. komunikacji dla kl. I czy warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień.
     W tym rok odbyło się też wiele spotkań indywidualnych o charakterze terapeutycznym dla uczniów i rodziców. Każdy problem został omówiony, skonsultowany z uczniem, rodzicem , nauczycielem lub instytucjami współpracującymi ze szkołą.
     Podsumowaniem całorocznej działalności był test wiedzy o uzależnieniach i konkurs przygotowany przez panią psycholog Annę Arlik, która tez na podstawie wypowiedzi i zapytań uczniów opracowała informator, w którym znajdują się istotne informacje nurtujące gimnazjalistów.
     Zwieńczeniem był konkurs wiedzy o uzależnieniach, który wypadł znakomicie. Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane dziś.
     Na zakończenie działań profilaktycznych, jakie miały miejsce w szkole i pamięci kolegów zapraszamy do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pod dyrekcją Dyrektora Bogdana Stolarskiego.
     Podczas finału „Dnia bez przemocy” wszyscy przybyli otrzymają specjalnie opracowane informatory, ulotki oraz gadżety promocyjne. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 w szkole muzycznej.
Zespół psychologiczno-pedagogiczny Gimnazjum nr 7
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne