Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Promocji w SOSW nr 1

Elbląg, Dzień Promocji w  SOSW nr 1 Podopieczni SOSW nr 1 uczą się pracy w różnych zawodach (fot. nadesłana)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika odbył się dziś (26 lutego) Dzień Promocji.

Nauczyciele i dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, psycholodzy oraz pedagodzy szkolnymi z terenu powiatu elbląskiego uczestniczyli w spotkaniu zatytułowanym „Formy wspierania kariery edukacyjnej dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym".
     O realizowanych formach edukacji przez ośrodek opowiedziała dyrektor Bogumiła Rudoman. Psycholog szkolny Urszula Łopaciuk przybliżyła procedury poradni psychologiczno-pedagogicznej odnośnie orzekania i kwalifikowania uczniów do poszczególnych typów kształcenia. Wicedyrektor Grażyna Jędrzejczak udzieliła zaś informacji nt. naboru uczniów w roku szkolnym 2009/2010 do klas gimnazjum, szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy.

 


     Goście mieli także okazję zwiedzić placówkę z jej pracowniami i gabinetami. Odbyły się fragmenty prezentacji wybranych zajęć z zakresu terapii i rewalidacji, m.in.: Sala Doświadczenia Świata, która jest doskonałym miejscem umożliwiającym koncentrowanie się na bodźcach i odbieraniu ich poszczególnymi zmysłami.
     Zaprezentowane zostało także przedstawienie teatru integracyjnego - Grupy Warsztatowej „Supeł" pt. „Ulotne szczęście", gdzie uczniowie biorący udział w projekcie występują wraz ze swymi opiekunami i nauczycielami.
     O grupie opowiada jeden z jej opiekunów Tomasz Walczak: Grupa Warsztatowa „Supeł” działa od września 2005 roku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 oraz przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Skupia młodzież upośledzoną intelektualnie w stopniu znacznym i umiarkowanym. Jest to formacja integracyjna, na scenie wspólnie występują uczniowie ze swoimi nauczycielami. Zespół bierze udział w licznych festiwalach i przeglądach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia.
     Przedstawienie pt. „Ulotne szczęście” miało premierę 5 maja 2007 roku w Rostoku w Niemczech, gdzie grupa przebywała na międzynarodowym festiwalu i warsztatach teatralno-cyrkowych.
     Spektakl mówi o dążeniu każdego człowieka do szczęścia, choć ona dla każdego z nas może być czymś innym. Gonimy, szukamy, dążymy do szczęścia, a gdy nam się już zdarzy, na ogół bywa krótką chwilą i znika jak bańka mydlana. I na nowo zaczynamy dążyć do szczęścia?
     Opiekunowie i reżyserzy: Anna Hatle, Małgorzata Sierek, Kinga Kacperska oraz Tomasz Walczak.
     Ośrodek, po za opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogów specjalnych oraz doskonałą bazą dydaktyczną, gwarantuje uczniom zespoły klasowe 6-8 osobowe, a w wypadku klas dla dzieci z autyzmem, zespoły klasowe 2-4 osobowe. Prowadzona jest pełna indywidualizacja nauczania w oparciu o indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne. Na terenie ośrodka działają koła zainteresowań: ekologiczne, turystyczne, teatralne, żeglarskie, muzyczne, plastyczne i sportowe. Odbywają się zajęcia na krytej pływalni.
     Ponadto prowadzony jest szereg indywidualnych działań w zakresie rewalidacji, m.in.: gimnastyka korekcyjna - dla dzieci z wadami postawy oraz trudnościami w poruszaniu się; hipoterapia - zajęcia takie prowadzone są w szkole od 4 lat; kynoterapia (dogoterapia) - zajęcia, gdzie terapeutami są dwa psy, odbywają się w szkole oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka; logopedia i komunikacja alternatywna - stymulacja mowy werbalnej i niewerbalnej, zajęciami tymi objęte są dzieci nie mówiące, autystyczne oraz dzieci mające trudności w komunikowaniu się.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem