Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Przedsiębiorczości w ZSG

W czwartek 22 marca ponad stu uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych weźmie udział w IX edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jest to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W roku szkolnym 2011/2012 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły z Pasją, Dzień przedsiębiorczości został wpisany na listę Działań z Pasją.
     Jego ideą jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży. Dzięki temu uczniowie mają szansę zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Mogą zobaczyć, jak wygląda zwykły dzień w danej firmie, pomóc w prostych czynnościach, porozmawiać z pracownikami. Uczniowie w tym dniu zamiast do szkoły pójdą na tzw. jednodniowe praktyki do wybranej przez siebie firmy, która zgłosiła chęć przyłączenia się do programu i umożliwienia uczniom zapoznanie się ze specyfiką wybranych zawodów.
     Do programu przyłączyło się 45 firm i instytucji funkcjonujących w Elblągu i okolicy, np. Komenda Miejska Policji, Bank BPH, Urząd Miasta, salony telefonii komórkowej, salony kosmetyczne, biuro turystyczne, przedszkola, restauracje, pizzerie, piekarnie, sklepy, zakłady produkcji mebli, komisy samochodowe, firmy handlowo-usługowe itp. Uczniowie pod okiem konsultantów przebywać będą w firmach na różnych stanowiskach pracy, a na zakończenie będą musieli wypełnić „Kartę ucznia” – dokument potwierdzający udział uczniów w programie, pełniący także funkcję notatnika z odbytej praktyki.
     Koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości w ZSG to Anna Miecznikowska i Małgorzata Buczyńska.
Anna Miecznikowska, ZSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety z pejzażami
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa