Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Talentów Przyrodniczych w SP 21

 
Elbląg, Dzień Talentów Przyrodniczych w SP 21 fot. nadesłana
Rek

21 marca w SP nr 21odbył się Dzień Talentów Przyrodniczych, który miał na celu uświadomienie uczniom, jak ważnym elementem ludzkiej osobowości są uzdolnienia. Miał też przypomnieć, że talenty trzeba w ludziach odkrywać i pielęgnować.

Od początku roku szkolnego w szkole odbywały się różne konkursy przyrodnicze m.in. na zbudowanie z surowców wtórnych „EKOLUDKA”, wykonanie stroju ekologicznego, plastyczny ” W harmonii z przyrodą”, fotograficzny „Jesień w Elblągu” czy też na wykonanie zielnika z liści drzew rosnących w Elblągu. Ponadto wielu uczniów brało wcześniej udział w przyrodniczych konkursach ogólnopolskich „Zebra” i „Meditest”. Laureaci wszystkich tych konkursów odbierali dziś nagrody i dyplomy podczas apelu.
     Aby uatrakcyjnić ten dzień w szkole zorganizowano dodatkowe zajęcia:
     Mobilne laboratorium z Elbląskiego Parku Technologicznego – kierownik Działu Badań i Rozwoju p. Wojciech Chwiałkowski wraz z całą ekipą przed szkołą dla uczniów klas szóstych przeprowadzał widowiskowe eksperymenty chemiczne;
     Pracownik Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” przedstawiał dzieciom polską przyrodę budzącą się wiosną ze snu zimowego; uczniowie, podczas prezentacji, mieli także okazję usłyszeć śpiew ptaków;
     Dzięki wsparciu rodziców zorganizowano straganik ze zdrową żywnością, który cieszył się ogromnym powodzeniem, tutaj uczniowie mieli także okazje wyrabiać masło ze śmietany metodą naszych babć;
     Wielu uczniów sprawdziło swoją kondycję i spryt na „ścieżce zdrowia”- na małej sali gimnastycznej pokonywali tor przeszkód;
     W gabinecie przyrodniczym wystawione były mikroskopy, lupy, różne okazy przyrodnicze do obserwacji, które cieszyły się szczególnie dużym powodzeniem młodszych uczniów.
     W międzyczasie uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców wykonywali plakaty propagujące miłość i szacunek do otaczającej nas przyrody oraz dbałość o czystość środowiska. Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Najciekawsze zostaną nagrodzone. Ten dzień był uwieńczeniem talentów przyrodniczych ukazanych w przeróżnych odsłonach.
     
     
Organizatorki: Agnieszka Kuzko, Joanna Belewicz – nauczycielki przyrody
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II