Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zakazy są po to, żeby ich nie przestrzegać. Zakazy są po to, żeby ich nie przestrzegać.

Dzień Wody w Twojej Szkole

Elbląg, Dzień Wody w Twojej Szkole 20 marca obchodzony będzie Światowy Dzień Wody (fot. PS)

Polska Akcja Humanitarna zachęca szkoły do zorganizowania obchodów Światowego Dnia Wody w piątek 20 marca. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Wspólna woda - Wspólne szanse”.

W tym roku Światowy Dzień Wody przypada w niedzielę (22 marca), toteż Polska Akcja Humanitarna zachęca nauczycieli wrażliwych na problemy współczesnego świata związane z brakiem i zanieczyszczeniem wody, do zorganizowania choćby lekcji na ten temat w piątek (20 marca).
     Szczególnie ważne jest uświadomienie młodych ludzi, jak istotna jest woda w życiu każdego człowieka i co każdy z nas może zrobić, dbając o racjonalne korzystanie z wody tak, aby jej nie zabrakło. Materiały edukacyjne PAH potrzebne do przeprowadzenia lekcji dotyczącej problemu z dostępem do wody pitnej pobrać można na stronie www.wodapitna.pl w odpowiedniej zakładce. Można też zamówić do sklepiku szkolnego wodę mineralną „Cisowianka” w butelce o pojemności 0,33 l ze specjalną etykietą potwierdzającą, że dochód ze sprzedaży wspiera budowę studni wody pitnej w Sudanie oraz rozwiesić w szkole plakaty lub naklejki promujące Kampanię Wodną Polskiej Akcji Humanitarnej, do której zachęca także aktorka Agata Buzek.
     Uczniowie mogą też wziąć udział w akcji „surowce na wodę” prowadzonej przez Fundację Ekologiczną Arka, polegającą na zbieraniu przez szkoły surowców wtórnych (puszki, złom, butelki PET, makulaturę, itd.) i sprzedawaniu ich w najbliższym skupie. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży wpłacane są następnie na konto Fundacji Ekologicznej Arka koniecznie z dopiskiem „Surowce na wodę” - nr konta: 76 1020 1390 0000 6602 0139 8502; PKO BP, O/Bielsko-Biała.
     100 proc. wpłaconych w ramach tego programu środków jest przekazywana na rzecz budowania przez Polską Akcję Humanitarną studni w krajach rozwijających się, a Fundacja Ekologiczna Arka prowadząca program „Surowce na wodę” zamieszcza na stronie internetowej www.fundacjaarka.pl relacje szkół z działań realizowanych w ramach programu oraz wysyła podziękowania dla szkół i nauczycieli biorących udział w programie. Wszystkie współpracujące z fundacją szkoły otrzymają bezpłatne plakaty promujące program.
     
     źródło: www.wodapitna.pl
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem