Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

Elbląg, Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

Elbląscy wolontariusze pomagają dzieciom w nauce, osobom starszym w robieniu zakupów i pielęgnacji, zajmują się też opieką nad niepełnosprawnymi i asystują niewidomym podczas spacerów. Wszystkim wolontariuszom w dniu ich święta dziękujemy za bezinteresowną pomoc, życząc sukcesów oraz radości w życiu osobistym.

Z dniem wolontariusza związany jest od lat konkurs „Barwy wolontariatu”. Do 30 listopada organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, mogły zgłaszać swoje kandydatury do tegorocznej edycji konkursu. Wyróżnienia zostaną wręczone na uroczystej gali na początku 2011 roku.
     
     Dlaczego wolontariat?
     Powodów, dla których ludzie aktywni życiowo angażują się w pomoc innym, jest wiele. Dla jednych to przyjemność płynąca z czynienia dobra, dla innych to możliwość poznawania nowych ludzi i spędzania z nimi czasu, pożyteczne zagospodarowanie wolnych chwil i zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych, czy też pojmowane w sposób swoisty spłacanie długu losowi. Każdy z tych powodów jest równie ważny dla tych, którzy, potrzebując wsparcia, otrzymują je bezinteresownie.
     
     Kto może zostać wolontariuszem?
     
Zasadniczo wolontariuszem może zostać każdy. Ważna jest chęć do pracy, odpowiedzialność, uczciwość, no i motywacja. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem albo potrzebujesz pomocy wolontariusza, do współpracy zaprasza Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, które mieści się na ul. Stelczyka 7-8, numer tel. 55 235 18 85. Można też skorzystać z bezpłatnej infolinii działającej pod numerem - 0800 300 594 lub przejrzeć oferty na stronie www.wolontariat.org.pl.
     
     Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ
     
W swoim przesłaniu na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Sekretarz Generalny ONZ docenia wysiłek milionów ludzi z całego świata, którzy poświęcają swój czas i talent, by zmagać się z globalnymi wyzwaniami, takimi jak przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, walka z ubóstwem czy działania na rzecz światowego pokoju i sprawiedliwości. Sekretarz Generalny ONZ zwraca też uwagę na wzrastającą z roku na rok liczbę wolontariuszy działających za pośrednictwem Internetu. W ten sposób mogą być realizowane korepetycje, porady prawne i psychologiczne. Ułatwiona też jest komunikacja i współpraca z instytucjami państwowymi, organizacjami pozarządowymi i społecznościami lokalnymi, których działania mają zmieniać życie innych ludzi na lepsze.
     Według Sekretarza ONZ wolontariat łączy pojedyncze osoby i całe społeczeństwa. Stanowi potężną siłę, która mobilizuje wszystkie grupy społeczne do aktywnej współpracy partnerskiej dla budowania lepszego świata. Stąd apel – „Postarajmy się razem wzmocnić ramy instytucjonalne wspierające wolontariat. Postarajmy się również, aby przypadająca w 2011 roku dziesiąta rocznica ustanowienia Międzynarodowego Roku Wolontariatu stała się okazją do wskazania nowych obszarów działań, które mogą zmienić świat na lepsze. Uczcijmy wolontariat – jego misja odwołuje się do najcenniejszych cech ludzkości, upowszechnia idee solidarności i szacunku dla drugiego człowieka oraz promuje wzajemną pomoc”.
     

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II