Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

Elbląg, Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

Elbląscy wolontariusze pomagają dzieciom w nauce, osobom starszym w robieniu zakupów i pielęgnacji, zajmują się też opieką nad niepełnosprawnymi i asystują niewidomym podczas spacerów. Wszystkim wolontariuszom w dniu ich święta dziękujemy za bezinteresowną pomoc, życząc sukcesów oraz radości w życiu osobistym.

Z dniem wolontariusza związany jest od lat konkurs „Barwy wolontariatu”. Do 30 listopada organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, mogły zgłaszać swoje kandydatury do tegorocznej edycji konkursu. Wyróżnienia zostaną wręczone na uroczystej gali na początku 2011 roku.
     
     Dlaczego wolontariat?
     Powodów, dla których ludzie aktywni życiowo angażują się w pomoc innym, jest wiele. Dla jednych to przyjemność płynąca z czynienia dobra, dla innych to możliwość poznawania nowych ludzi i spędzania z nimi czasu, pożyteczne zagospodarowanie wolnych chwil i zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych, czy też pojmowane w sposób swoisty spłacanie długu losowi. Każdy z tych powodów jest równie ważny dla tych, którzy, potrzebując wsparcia, otrzymują je bezinteresownie.
     
     Kto może zostać wolontariuszem?
     
Zasadniczo wolontariuszem może zostać każdy. Ważna jest chęć do pracy, odpowiedzialność, uczciwość, no i motywacja. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem albo potrzebujesz pomocy wolontariusza, do współpracy zaprasza Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, które mieści się na ul. Stelczyka 7-8, numer tel. 55 235 18 85. Można też skorzystać z bezpłatnej infolinii działającej pod numerem - 0800 300 594 lub przejrzeć oferty na stronie www.wolontariat.org.pl.
     
     Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ
     
W swoim przesłaniu na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Sekretarz Generalny ONZ docenia wysiłek milionów ludzi z całego świata, którzy poświęcają swój czas i talent, by zmagać się z globalnymi wyzwaniami, takimi jak przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, walka z ubóstwem czy działania na rzecz światowego pokoju i sprawiedliwości. Sekretarz Generalny ONZ zwraca też uwagę na wzrastającą z roku na rok liczbę wolontariuszy działających za pośrednictwem Internetu. W ten sposób mogą być realizowane korepetycje, porady prawne i psychologiczne. Ułatwiona też jest komunikacja i współpraca z instytucjami państwowymi, organizacjami pozarządowymi i społecznościami lokalnymi, których działania mają zmieniać życie innych ludzi na lepsze.
     Według Sekretarza ONZ wolontariat łączy pojedyncze osoby i całe społeczeństwa. Stanowi potężną siłę, która mobilizuje wszystkie grupy społeczne do aktywnej współpracy partnerskiej dla budowania lepszego świata. Stąd apel – „Postarajmy się razem wzmocnić ramy instytucjonalne wspierające wolontariat. Postarajmy się również, aby przypadająca w 2011 roku dziesiąta rocznica ustanowienia Międzynarodowego Roku Wolontariatu stała się okazją do wskazania nowych obszarów działań, które mogą zmienić świat na lepsze. Uczcijmy wolontariat – jego misja odwołuje się do najcenniejszych cech ludzkości, upowszechnia idee solidarności i szacunku dla drugiego człowieka oraz promuje wzajemną pomoc”.
     

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fretka
ichtovit
Agama brodata
Cats Best 10L