Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

Elbląg, Dziś Światowy Dzień Wolontariusza

W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany konkurs, którego celem było wyróżnienie organizacji i instytucji, na co dzień korzystających z wsparcia wolontariuszy, tworzących dla nich przyjazne środowisko pracy, dbających o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy. Certyfikat „Organizacji przyjaznej wolontariuszom” otrzymało m.in. Hospicjum Elbląskie i Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego.

Wolontariusze pomagają innym bezinteresownie, angażując swój czas, umiejętności, a niekiedy również środki materialne. W ten sposób wolontariusze pokazują, jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie, czyniąc go lepszym.
     Raz do roku świętują i jest to dobra okazja, aby docenić tych, którzy wyróżniają się w tej szlachetnej działalności. Dlatego z dniem wolontariusza związany jest od lat konkurs „Barwy wolontariatu”. W tym roku odbyła się już jedenasta jego edycja dla wolontariuszy i pierwsza edycja dla organizacji korzystających z ich pomocy. Spośród nadesłanych zgłoszeń, na posiedzeniu, które odbyło się 4 października, kapituła konkursu wybrała 10 kandydatur wolontariuszy, a także grup wolontariuszy nominowanych do zwycięstwa.
     W kategorii organizacji, jak informują na swojej stronie organizatorzy konkursu Barwy Wolontariatu ‘2011, Hospicjum Elbląskie i Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego było jedną z 65 wyróżnionych organizacji z całego kraju i zarazem jedyną organizacją z naszego miasta. Wręczenie certyfikatów „Organizacji przyjaznej wolontariuszom” nastąpiło podczas Gali Wolontariatu 1 grudnia w Warszawie.
     
     Kto może zostać wolontariuszem?
     
Zasadniczo wolontariuszem może zostać każdy. Ważna jest chęć do pracy, odpowiedzialność, uczciwość, no i motywacja. Osoby, które zainteresowane są tą formą aktywności, wszelkie informacje otrzymają w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu, które mieści się przy ul. Stelczyka 7/8, numer tel. 55 235 18 85. Można też skorzystać z informacji na stronie www.wolontariat.org.pl.
     
     Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ
     
W swoim przesłaniu na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Sekretarz Generalny ONZ zwraca uwagę, iż Karta Narodów Zjednoczonych, która rozpoczyna się od słów: „My, ludy...”, przypomina, że szukanie rozwiązań dla globalnych wyzwań jest zadaniem nie tylko dla rządów, lecz również dla wszystkich ludzi, społeczności i społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza docenić trzeba poświęcenie wolontariuszy, ich godny podziwu zapał do pracy – także na rzecz ONZ.
     Jak zwraca uwagę Sekretarz Generalny, „na całym świecie miliony wolontariuszy pracują, przyczyniając się do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i budowy pokoju. Zaangażowanie to przybiera różne formy – są to organizacje wolontariackie, osoby, które indywidualnie pracują na rzecz swoich społeczeństw, oraz wolontariusze i partnerzy, którzy służą w ramach ONZ”.
     
źródło: www.wolontariat.org.pl.

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Gratulacje dla pracowników i wolontariuszy naszego hospicjum. Jola
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-05)
 • Promocja pracy za darmo zbiega się z rekordowym bezrobociem. czy to sen idioty? /; -I
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-05)
 • wyrazy szacunku i uznania dla wszystkich elbląskich wolontariuszy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arkadiusz Jachimowicz(2011-12-05)
 • czyn społeczny dziś wolontariat się nazywa!otake Polske my walczyli!Mimo wszystko graty dla tych co tak wykorzystują czas wolny i pohybel dla tych co za organizacje wolontariatu zbierają biorą nagrody !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja idol dla prezydenta(2011-12-05)
 • Co za d. e. b. i. l. e tu się wypowiadają. Koment 2 i 4 to do was żłoby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-06)
 • Gęby pełne szlachetnych frazesów, a jak z takim zetkniesz się bezpośrednio to cię wykorzysta do brudnej roboty i nie zapłaci uczciwie za pracę najemną. Uczciwi ludzie doskonale wiedzą że krytyczne wypowiedzi nie są w stanie dotknąć tych którzy działają z potrzeby serca. ; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn Hayne
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA