Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

ECMiAS współorganizatorem europejskiej konferencji

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2013-11-21
Aktualizowany 2013-11-22 09:53
Elbląg, ECMiAS współorganizatorem europejskiej konferencji

W dniach 14-17 maja 2014 r. Ogólnopolski Związek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem "Subvenia Victima", którego członkiem i współzałożycielem jest Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, w partnerstwie z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Victim Support Europe (Europejska Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw) będzie organizować spotkanie generalne wszystkich organizacji zrzeszonych w Victim Support Europe.

W 2013 roku Polska, jako pierwsze Państwo z Europy Środkowo-Wschodniej została wybrana na organizatora takiego spotkania.
     28 października 2013 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie z przedstawicielami kierownictwa Victim Support Europe (VSE) w związku z organizacją przez Polskę Konferencji Generalnej wszystkich członków Victim Support Europe w maju 2014 r.
     Spotkanie miało na celu ustalenie szczegółów dotyczących Konferencji oraz wypracowanie planu i harmonogramu działań organizacyjnych.
     Victim Support Europe została założona w 1990 r. przez organizacje zajmujące się pomocą na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest stowarzyszeniem zrzeszającym 32 organizacje pozarządowe z 24 Państw Unii Europejskiej. Organizacja opracowała system pomocy i wsparcia na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Działalność VSE ma na celu przede wszystkim promowanie efektywnych metod pomocy oraz praw ofiar przestępstw.
     Victim Support Europe ściśle współpracuje z Komisją Europejską w zakresie m.in. opiniowania działań pomocowych na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem. Ponadto, promuje pomoc pokrzywdzonym przestępstwem poprzez liczne spotkania i konferencje mające na celu wypracowanie opinii dla Komisji Europejskiej w zakresie m.in. wdrażania przez Państwa członkowskie dyrektyw dotyczących pokrzywdzonych przestępstwem.
     Od czerwca 2012 roku członkiem Victim Support Europe został Ogólnopolski Związek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem „Subvenia Victima”, zrzeszający powołane przez Ministerstwo Sprawiedliwości w 2009 roku Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działające na terenie całego kraju. Aktualnie członkami „Subvenia Victima” jest 12 Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej reprezentuje w strukturach "Subvenia Victima" Elbląg.
                                                                                                           ----     tekst sponsorowany    ----
     

Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Naszywki
Ręcznik z haftem