UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekogroszek - czy to się opłaca?

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2017-09-25
Aktualizowany 2017-09-25 15:32
 
Ekogroszek - czy to się opłaca?

Małymi kroczkami idzie do nas zima. Robi się coraz chłodniej, co da się odczuć nie tylko na zewnątrz, ale też w domu. Warto rozpocząć przygotowania do sezonu grzewczego. Pojawia się zatem pytanie: jaki materiał opałowy wybrać? Wiele argumentów przemawia za ekogroszkiem. Jest to wysokiej jakości paliwo przeznaczone do kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa. Do tego w procesie spalania ekogroszku powstają niewielkie ilości popiołu, dlatego też warto wybrać go do stosowania w kotłach centralnego ogrzewania

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?
       Ekogroszek cechuje się co najmniej kilkoma zaletami, dla których warto na niego postawić. Jedną z najważniejszych jest fakt, że stosując ekogroszek przyczyniasz się bezpośrednio do zminimalizowania ilości emitowanych do atmosfery ziemskiej gazów cieplarnianych, co przyczynia się nie tyle co do poprawy klimatu, co raczej do nie pogarszania go na aż tak dużą skalę.
      
       Jak się okazuje, ma on też niezbyt wygórowaną cenę. Ekogroszek wesoła proponuje materiał luzem lub workowany, który cenowo wypada różnie, ale mimo wszystko nie jest drogi. Tańszy od ekogroszku jest tylko miał. Trzeba brać jednak pod uwagę, że podczas jego spalania dochodzi do emisji kilka razy więcej szkodliwych substancji niż podczas spalania ekogroszku.
      
       Warto zwrócić uwagę na fakt, że ekogroszek podczas spalania nie traci swojej kaloryczności i charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością spalania. Jest to proporcjonalne paliwo opałowe pod względem ceny i rachunku ekologicznego. Jego stosowanie wiąże się z ogromną wygodą. Stosowanie ekogroszku w kotłach z paleniskami retrotowymi ogranicza się tylko do kilku prostych czynności.
      
       Ekogroszek workowany czy luzem – jaki wybrać?

       Jak już zostało wcześniej wspomniane, ekogroszek można nabyć w dwóch postaciach – workowany lub luzem. To po jaki sięgniesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli chcesz szufladkować ekogroszek do zasobnika to najlepiej będzie kupić go luzem. Pamiętaj, że do jego przechowywania przyda Ci się pomieszczenie typu kotłownia. Nie kupuj go też wcześniej niż 4 miesiące przed spalaniem, gdyż właśnie po takim czasie traci on swoje właściwości opałowe. Jeśli cenisz sobie wygodę i cena nie jest dla Ciebie aż tak ważna, to wybierz ekogroszek workowany bezpośrednio przez kopalnię, gdyż dzięki temu zmniejszysz ryzyko, że zawartość będzie mieć niższe parametry niż etykieta. W tym przypadku będą też łatwiejsze ewentualne reklamacje i wydłużony zostanie okres bezpiecznego przechowywania.
      
                                                                                ------ materiał płatny ------
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl