Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekologiczny prezent dla przyrody

Elbląg, Ekologiczny prezent dla przyrody (fot. nadesłane)
Rek

"Mikołajkowy prezent dla ziemi" to eko - akcja, której celem była zbiórka elektrośmieci. Do akcji włączyły się cztery elbląskie szkoły, które przy wsparciu Zakładu Utylizacji Odpadów i Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej ODN w Elblągu przeprowadziły zbiórkę na swoim terenie. Przez tylko dwie mroźne godziny uzbierano 1620 kg elektrośmieci.

"Mikołajkowy prezent dla ziemi" został zorganizowany 3 grudnia w czterech punktach miasta: w szkołach podstawowych nr: 11, 12 i 18 oraz w gimnazjum nr 4. Inicjatorami akcji była sieć szkół działających w Elblągu w ramach międzynarodowego certyfikatu „Zielona flaga". Dzięki temu przedsięwzięciu szkoły aktywnie włączyły się w kampanię społeczną "Zadbaj i nie płać...", której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Podjęto działania na rzecz racjonalnej gospodarki odpadami w naszej gminie grodzkiej.
     Celem akcji była zbiórka elektrośmieci. Są to zużyte, stare lub niepotrzebne komputery, telefony komórkowe, odtwarzacze video, elektryczne maszynki do golenia, świetlówki (w tym świetlówki kompaktowe potocznie nazywane żarówkami energooszczędnymi), lodówki, pralki, wiertarki, zabawki elektryczne i wszystkie inne urządzenia działające wcześniej na prąd lub na baterie). Wyrzucone do śmietnika lub porzucone gdzieś w lesie, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Znajdujące się w nich szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub samodzielnie zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych i przez wiele lat sieją spustoszenie w świecie przyrody i zagrażają zdrowiu wszystkiego co żyje.

 


     Podsumowując akcję jednocześnie zachęcamy elblążan do segregacji odpadów. System gospodarowania odpadami komunalnymi zaczyna się w naszych domach. Segregując odpady „u źródła” zmniejszamy ich ilość na składowisku. Dlatego zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączania się w dbanie o Ziemię, miasto, przyrodę. Robimy ro sami dla siebie.
     Kolejna duża zbiórka odpadów odbędzie się w kwietniu pod hasłem "Zajączkowy prezent dla ziemi" Zapraszamy do współpracy nie tylko szkoły - każda instytucja dbająca o czysty Elbląg mile jest widziana.

Sieć szkół działających w Elblągu w ramach międzynarodowego certyfikatu „Zielona flaga"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli