Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Ekowędrowanie

Elbląg, Ekowędrowanie

W styczniu Hufiec Elbląg ZHP rozpoczął realizację nowego projektu „Ekowędrowanie”, którego celem jest wykreowanie ekoturystyki jako nowego produktu turystycznego. Regiony objęte projektem to Wysoczyzna Elbląska, Zalew Wiślany oraz obwód kaliningradzki.

W pierwszym miesiącu działań (styczniu) odbyło się spotkanie liderów dwóch partnerskich organizacji, które biorą udział w projekcie, tj. Hufca Elbląg ZHP oraz Organizacji Skautowej w obwodu kaliningradzkiego „Niedźwiedź”. Efektem spotkania była impreza, która odbyła się podczas ferii (10-12 lutego) w Kaliningradzie. Wzięło w niej udział 30 skautów z Elbląga oraz z obwodu kaliningradzkiego. Uczestnicy biwaku poznali ekologiczne walory rosyjskiego partnera. Zajęcia, które najbardziej zaciekawiły harcerzy, to bieg terenowy; w lesie na uczestników zabawy czekały punkty z różnymi zadaniami, były to między innymi zjazdy na linach czy biegi z przeszkodami.
     - Wszyscy poznaliśmy najciekawsze miejsca obwodu kaliningradzkiego, m.in. w formie gry planszowej - mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacyjnej. - Odwiedziliśmy także oceanarium oraz statek naukowo-poszukiwawczy „Witiaż”, który brał udział w zdjęciach do filmu „Titanic”. Chcemy, aby kolejne imprezy, które są zaplanowane w projekcie, były równie udane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z rosyjskimi skautami. Zaplanowaliśmy między innymi dwa rajdy, jeden odbędzie się na terenach Wysoczyzny Elbląskiej, a drugi na Mierzei Wiślanej. Pierwszy skierowany jest do starszych uczestników projektu, wezmą w nim udział także przedstawiciele rosyjskiej strony. Chcemy podczas rajdu skupiać się na walorach krajobrazowych oraz przyrodniczych. Dzięki takim działaniom będziemy umacniać przyjaźń naszej organizacji z rosyjskimi skautami. W elbląskim hufcu zorganizowany zostanie kurs języka rosyjskiego dla początkujących, wezmą w nim udział harcerze starsi oraz wędrownicy.
     
     Projekt przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (Fundusz Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych).
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej