Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Elbląg jest za!

We wtorek 14 listopada wszyscy pracownicy centrum kultury Światowid jednocześnie wysłali ze swoich telefonów komórkowych sms-y, by pomóc zdobyć 100 tys. zł na realizację projektu „Akademia Pana Kleksa - program pomocy dzieciom z rodzin zastępczych w Elblągu”. Zainaugurowali tym samy kampanię promocyjną „Elbląg jest za!”.

Projekt „Akademia Pana Kleksa” jest autorską inicjatywą Stowarzyszenia „Jantar”. Jego adresatami są dzieci z elbląskich rodzin zastępczych.
     - Chcemy pomóc dzieciom w wieku od 7 do 15 lat w wyrównywaniu szans edukacyjnych, dać im wsparcie materialne, a także pomóc rozwijać zdolności - mówi Jędrzej Rusiński, koordynator projektu. - Chcemy więc powołać Akademię Pana Kleksa, w ramach której odbywać się będą m.in.: lekcje kleksografii - informatyka, j. angielski, plastyka i teatr oraz odrabianie lekcji i korepetycje, których udzielą nauczyciele. Będzie także Kuchnia Pana Kleksa, wyjazdowe warsztaty psychologiczne i wycieczki. Każda część projektu zatytułowana jest tak, jak rozdziały książki Jana Brzechwy. Na przykład część „Psi raj” to nic innego, jak wycieczka do schroniska dla zwierząt, zaś część „Prawe oko Pana Kleksa” oznacza wyjazd do planetarium we Fromborku. Po zakończeniu projektu Akademia Pana Kleksa przekształci się w Elbląski Parlament Młodzieżowy, który, dzięki współpracy z władzami miasta i centrum kultury Światowid, będzie rozwiązywał problemy lokalnej społeczności - dodaje Jędrzej Rusiński. - Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rodziny zastępcze, na to, co ważnego robią dla dzieci. Chcemy, by w Elblągu było ich więcej, bo na razie działa 229 rodzin zastępczych, które wychowują 321 dzieci. A to mało.
     Projekt „Akademia Pana Kleksa” stanął do ogólnopolskiego konkursu „Warto być za” organizowanego przez Kompanię Piwowarską. Okazał się na tyle ciekawy, że znalazł się w finałowej „dziewiętnastce”. Teraz ma szansę na dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł, jednak wszystko zależy od liczby głosów lokalnej społeczności.
     - Spośród finalistów z naszej kategorii pieniądze otrzymają tylko cztery projekty - zdobywcy największej ilości głosów - mówi Jędrzej Rusiński. - O przyznanie dotacji rywalizujemy z Warszawą, Sosnowcem, Raciborzem, Katowicami, Gdańskiem, Poznaniem i Jarosławem. Potrzebujemy więc solidnego wsparcia elblążan. Do 3 grudnia swoje głosy można oddawać bezpłatnie za pomocą strony internetowej www.warto.eu, gdzie znajdują się skrócone opisy projektów. Nasz ma nr 11. Można również wysyłać sms-y o treści: „Warto.11” pod numer 7138 - koszt to 1 zł + VAT. Można również wysyłać kupony, które będą drukowane od 16 listopada w lokalnej prasie.
     Pomysłodawcy projektu „Akademia Pana Kleksa” liczą także na wsparcie elbląskich szkół i zakładów pracy.
     - Do szkół wysłaliśmy już prośbę o to, by każda lekcja informatyki zaczynała się od wejścia na stronę www.warto.eu i oddania głosu na nasz projekt - mówi Jędrzej Rusiński. - Warto także zamieścić link w każdej korespondencji szkolnej lub prywatnej nauczycieli i uczniów. Firmy zachęcamy dziś do pomocy własnym przykładem. Chodzi o to, by pracownicy wysyłali sms-y, tak, jak uczynili to pracownicy centrum kultury Światowid. Zdjęcia grupowe będziemy publikować na stronie Stowarzyszenia „Jantar” oraz na stronach naszych partnerów. „Za” już są harcerze, którzy rozpoczęli rozsyłanie linków do strony www.warto.eu do swoich znajomych.
     Z Jędrzejem Rusińskim z Centrum Kultury Światowid rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wybory nas podzieliły. Moim zdaniem takie działania powinni wesprzeć wszyscy Elblążanie. Apeluje do wszystkich z lewa i prawa. Zwolenników i przeciwników nowej władzy. Tu musi działać idea Truso ” Ziemia pokoju” Do pracy i do komputerów. A i przekażcie prośbę o wsparcie swoim rodzinom i przyjaciołom poza Elblągiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  W Ławrynowcz(2006-11-15)
 • Idea jako taka zacna. Tylko kto pomoże rodzinom z dwójką trójką dzieci gdzie pracuje tylko jeden rodzic lub żaden? Rodziny zastępcze otrzymują pomoc od państwa i wszelkiego rodzaju dofinansowania. Sam pomagam z przyjaciółmi niejednej rodzinie wiem przynajmniej komu i na co! Tylko jak tak dalej będzie(pozyskiwanie inwestorów) w naszym mieście to niedługo sam będę potrzebował pomocy. Szanowny Panie W.Ławrynowicz zgadzam się że wybory nas podzieliły i to dobrze bo istotne jest kto za co odpowiada i kto kogo mobilizuje do działania. . Co do „Truso” już dawno Panu powiedziałem ,że warto poszerzyć grono i zmienić lidera w przeciwnym razie następne 25 lat może Pan walczyć z wiatrakami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-15)
 • centrum kultury i współpracy miedzynarodowej - proszę uzywac prawidłowej nazwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  minus jedem głos(2006-11-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do sypialni
Fototapety z Italią
Fototapety one color
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień