Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Elbląscy harcerze wybrali nowe władze

Elbląg, Elbląscy harcerze wybrali nowe władze

16 listopada po dwóch latach instruktorzy zarządzający elbląskim hufcem złożyli swoje srebrne sznury. Delegaci na zjeździe wybrali nowe władze. Nowym komendantem hufca została hm. Ewelina Dżugan.

Przez dwa lata phm. Adrian Szymański pełnił funkcję komendanta hufca, towarzyszyli mu hm. Danuta Aszyk – skarbnik, phm. Marta Sambor – z-ca ds. organizacyjnych, hm. Piotr Juźwiak – z-ca ds. programowych, phm. Anna Śledzińska – członkini, pwd. Karolina Szupiluk – z-ca komendanta do spraw pracy z kadrą (druhna przejęła tę funkcję w kwietniu po hm. Rafale Jurczyk), hm. Ewelina Dżugan – członkini (druhna przejęła funkcję po phm. Adrianie Greczycho w listopadzie 2012).
     Poprzednia komenda może przede wszystkim pochwalić się wzrostem liczebnym w hufcu. Obecnie do naszej elbląskiej organizacji przynależy 415 osób. Warto przypomnieć, że w czasie ostatniej kadencji unowocześniliśmy przedsięwzięcia, które są skierowane do mieszkańców naszego miasta oraz stworzyliśmy też nowe imprezy – dodaje komendant hufca. Były to:
     Zielony Festyn Ekoludka - Ekoludek to jedyna taka w Polsce animowana postać przygotowana przez elbląskich harcerzy będąca symbolem działań ekologicznych podejmowanych przez naszą organizacje.
     Betlejemskie Światło Pokoju – przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia, dzięki harcerzom, płomyk z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa trafia do wielu elbląskich domów, instytucji i organizacji.
     Festyn Żeglarski – coroczne wydarzenie organizowane na terenie naszego ośrodka wodnego HOW Bryza w formie rodzinnego festynu będącego inauguracją otwarcia sezonu żeglarskiego.
     Festyn „W Krainie Króla Piegusa” - jedyna taka inicjatywa w Polsce realizowana w takiej formule i od ponad trzydziestu lat. Co roku odwiedzana przez ponad 20 000 elblążan! Festyn został nagrodzony w konkursie „Na najlepszą Inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych”
     Harcerska Akcja Letnia i Zimowa – od ponad 65 lat jesteśmy organizatorami wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
     Święto Flagi i 11 Listopada - projekt jest przedsięwzięciem skierowanym przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej z Elbląga oraz dla tych, którzy pragną wziąć udział w innowacyjnych, miejskich obchodach Święta Flagi oraz Święta Niepodległości.
     Hufiec Elbląg ZHP realizuje programy edukacyjne:
     Stop nałogom – program, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, przede wszystkim bez nałogów – alkoholu, narkotyków, papierosów, ale też komputera, Internetu.
     
     Nowym komendantem hufca została hm. Ewelina Dżugan, która obecnie była członkinią komendy oraz szefową Harcerskiej Służby Informacji. W swoich pierwszych słowach poprosiła wszystkich instruktorów o wsparcie i pomoc, mobilizację do działania!
     Powołana została nowa komenda, w której w skład wchodzą: hm. Danuta Aszyk – skarbnik, phm. Marta Sambor – z-ca ds. pracy z kadrą, pwd. Rafał Śledzińśki – kwatermistrz, pwd. Małgorzata Guzowska – członkini.
     Życzymy nowym władzom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w podejmowanych decyzjach.

Kamila Niewinowska, Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 2
Promocja RATY 0%
AMK Szafa z drzwiami suwano-łamanymi 1
Promocja RATY 0%