UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Elbląscy remontowcy" na poligonie

 
Elbląg, "Elbląscy remontowcy" na poligonie
fot. nadesłana

W dniach 12-23 listopada żołnierze 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego z Elbląga doskonalili swoje umiejętności bojowe, związane z realizacją zadań zabezpieczenia technicznego 16. Dywizji Zmechanizowanej w oparciu o obiekty Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Podczas zgrupowania poligonowego przeprowadzono ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. "Opal - 18" oraz "Tumak - 18", które były sprawdzianem nabytych umiejętności w praktycznym działaniu pododdziałów batalionu w warunkach bojowych. W trakcie ćwiczenia sprawdzane zostały indywidualne umiejętności żołnierzy a także funkcjonowanie i współdziałanie na wszystkich szczeblach dowodzenia od drużyny do batalionu. W trakcie ćwiczenia doskonalono również funkcjonowanie obsady Stanowiska Dowodzenia w czasie kierowania i wspierania Dowódcy w procesie decyzyjnym.
     Ponadto remontowcy mogli zweryfikować swoje umiejętności specjalistyczne podczas wykonywania zadań rozpoznania technicznego, ratownictwa i ewakuacji technicznej oraz remontu uszkodzonej techniki wojskowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki.
     Jednym z zadań realizowanych przez żołnierzy 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego podczas ćwiczenia było doskonalenie działania Patrolu Rozpoznania Technicznego oraz Grupy Ewakuacyjno - Remontowej jako zasadniczych elementów zabezpieczenia technicznego dywizji.
     W drugim etapie szkolenia poligonowego remontowcy wykonywali zadania ogniowe. Żołnierze realizowali szkolenie z rozbudowy fortyfikacji inżynieryjnych oraz szkolenie strzeleckie. Remontowcy wykonywali strzelania z indywidualnej broni strzeleckiej oraz z broni pokładowej będącej na wyposażeniu wozów zabezpieczenia technicznego WZT-2.
     Dowódca 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego ppłk Piotr Pankowski bardzo wysoko ocenił realizację zadań przez swoich żołnierzy.
     W piątek (23 listopada) żołnierze batalionu zakończyli szkolenie poligonowe i późnym popołudniem powrócili do Elbląga.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama