Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Elbląscy seniorzy w Sejmie

 
Elbląg, Elbląscy seniorzy w Sejmie Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. osób starszych (fot. nadesłana)
Rek

 W Sejmie odbyło się ogólnopolskie spotkanie Rad Seniorów w ramach projektu "Zoom na Rady Seniorów". W spotkaniu organizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "ę", Pracownię Badań Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Sejmową Komisję Polityki Senioralnej wzięli również udział przedstawiciele Elbląga.

Obecnie w Polsce na blisko 2,5 tysiąca gmin funkcjonuje ok. 80 rad seniorów. Na spotkaniu dyskutowano m.in. jakie działania podejmować, by zwiększyć wpływ osób starszych na otoczenie, w jaki sposób wzmocnić dialog seniorów z lokalnymi władzami oraz jak zachęcić samorządy do działań na rzecz dialogu międzypokoleniowego. Przypomnijmy, do projektu "Zoom na rady seniorów" zakwalifikowano miasta Elbląg, Prudnik i Lublin. Projekt realizowany jest w partnerstwie Rad Seniorów z Samorządem.
     Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i jednocześnie przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów, zaprezentowała działalność rady, w tym realizowane wspólnie z animatorami ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych "ę" działania związane z lepszym zagospodarowaniem Parku Modrzewie dla osób starszych. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Elżbieta Radziszewska, wicemarszałek Sejmu, pogratulowała osiągnięć i aktywności Radzie, wyrażając również chęć przyjazdu do Elbląga na zakończenie i podsumowanie konkursu" Zoom na rady seniorów".
     Poza przedstawicielami rad seniorów w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz członkowie Związku Miast Polskich.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • fakt Elbląg miastem seniorów, młodzi opuszczają to miasto. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-02-20)
 • Brawo sąsiadko tak trzymać. A nie jak reszta tylko marudzić, że starość do d. .. py jest i nic nie robić. Aktywizować trzeba emerytów i rencistów. Wycisnąć się z nich da jeszcze dużo wiedzy i sił w różnych tematach. Elbląg przecież SENIORAMI stoi!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wizard(2015-02-20)
 • to my w Elblągu nie wiemy, co mają zamiar zrobić Parkowi Modrzewie a Warszawa się dowiedziała! Jestem przekonany że zniszczyć to co w Parku Modrzewie najlepsze czyli spokój i kawałek zielonej przestrzeni, tak jak zniszczyli seniorzy swoją nietrafioną inicjatywą Park za Kościołem św. Rodziny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-02-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II