Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie dzieci mają swojego rzecznika

Elbląg, Elbląskie dzieci mają swojego rzecznika

Od początku października w Elblągu działalność rozpoczął społeczny Rzecznik Praw Dziecka. Stanowisko rzecznika zostało powołane Uchwałą Zarządu Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które powierzyło to zadanie Łukaszowi Dembińskiemu, pedagogowi oraz dyrektorowi biura TPD w Elblągu.

Stanowisko Rzecznika Praw Dziecka TPD powstało w ramach ogólnopolskiego programu „Rzecznictwo, ochrona i monitoring praw dziecka w 30 rejonach kraju“, realizowanego przez Zarząd Główny TPD w Warszawie. W 2010 roku pracę rozpoczęło 17 regionalnych rzeczników z różnych części Polski. Dołączyli oni do grupy 13 rzeczników, działających już od kilku lat.
     - Rzecznictwo praw dziecka jest statutowym zadaniem TPD - mówi Łukasz Dembiński - Od początku istnienia, a więc już ponad 90 lat, członkowie i działacze TPD stoją na straży praw dziecka. Powołanie Społecznych Rzeczników Praw Dziecka ma na celu zwiększenie efektywności TPD w egzekwowaniu praw dziecka oraz udzielanie rodzinom wsparcia w wypełnianiu ich obowiązków wobec dzieci. Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz utrzymania porządku publicznego, opieki nad dzieckiem, czy pomocy dzieciom i rodzinie. Interweniuje wtedy, gdy dziecku dzieje się krzywda i nie znajduje ono pomocy w publicznych instytucjach, działających w obszarze pomocy społecznej, edukacji i wychowania. W celu zwiększenia skuteczności działania współpracuje ze specjalistami oraz instytucjami które są niezbędne do rozwiązania zgłoszonego problemu – wyjaśnia elbląski rzecznik praw dziecka.
     Zgłoś się do TPD, jeśli podejrzewasz, że w Twoim otoczeniu dziecku dzieje się krzywda lub jeżeli jesteś dzieckiem i uważasz, że ktoś łamie Twoje prawa. Rzecznik pełni dyżury w biurze TPD w Elblągu przy ul. 1 Maja 37 w poniedziałki w godz. 8 - 11 oraz środy w godz. 15 - 17. W sytuacjach pilnych istnieje możliwość spotkania z rzecznikiem poza wskazanymi godzinami dyżurów.
     Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna - tel. 55 2338210. Sprawy można zgłaszać również mailowo na adres: rzecznik.tpd.elblag@o2.pl oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz.: 8 - 16.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Stanowisko Rzecznika Praw Dziecka powstało w bardzo dobrym momencie, a mianowicie w sytuacji kiedy w Elblągu ważą się losy należytej opieki medycznej nad dziećmi i młodzieżą. Pan Łukasz Dembski powinien wiedzieć, iż planuje się zamknąć Oddział Pediatryczny i Oddział Niemowlęcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym co spowoduje bardzo duże ograniczenia i problemy z dostępnością do świadczeń zdrowotnych dla naszych dzieci. Logo Wojewódzkiego to rodzina, a motto szpitala to: "Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie problemów zdrowotnych Twoich i Twojej rodziny" staje się to farsą w sytuacji, gdy odebrany zostanie naszym dziecią dostęp do rzeszy specjalistów i świetnego sprzętu, jaki ten szpital posiada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zaniepokojona(2010-10-07)
 • Pan Dembiński chyba?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-07)
 • Bardzo fajna inicjatywa; ) Zobaczymy więc jak to wszystko będzie funkcjonowało od strony praktycznej; ).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sss(2010-10-07)
 • I co ten rzecznik będzie robił, oprócz tego że będzie brał kasę za zajmowaną posadkę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fghj(2010-10-08)
 • i tu sie zdziwisz bo rzecznik praktycznie nic nie zarabia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-08)
 • No to nic czy praktycznie nic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oriana(2010-10-08)
 • Rzecznika, ufff. .. Przeczytałem "rzeźnika"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-08)
 • No to panie rzeczniku prosimy o zainteresowanie się tym co planuje się zrobić z oddziałem dziecięcym szpitala wojewódzkiego bo to zakrawa na szczyt głupoty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  taki sobie(2010-10-08)
 • Pozbycie dzieci właściwej opieki medycznej-powoduje podcięcie gałęzi na której siedzimy. Dzieci są naszym dobrem i przyszłością, która powinna być otoczona jak najlepszą opieką, a nie odwrotnie. Co pan rzecznik sądzi o tej sprawia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  carie(2010-10-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex M9 Strong
Clinex Glass
Płyn do mycia i dezynfekcji