Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląsko - pasłęcki "Fair Play"

Elbląg, Elbląsko - pasłęcki "Fair Play"
Drużyna warmińsko - mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP podczas przeciągania liny. Fot. Roman Demkowicz, wychowawca OSiW OHP w Pasłęku, opiekun grupy podczas „Manewrów Fortecznych”

Podczas II Ogólnopolskich Manewrów Fortecznych w Twierdzy Przemyśl, młodzież brała udział w wielu konkurencjach o charakterze militarnym, rekreacyjno – sportowym i turystycznym. W manewrach, pod sympatyczną nazwą „Olimpiada Szwejkowska”, uczestniczyła także młodzież z Pasłęka i Elbląga, która wspólnie reprezentowała warmińsko - mazurską Wojewódzką Komendę OHP.

W dniach 13 - 16 września Ośrodek Szkolenia i Wychowania 14-2 OHP w Pasłęku reprezentował, wspólnie ze Środowiskowym Hufcem Pracy w Elblągu, warmińsko – mazurską Wojewódzką Komendę OHP podczas II Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych w Twierdzy Przemyśl organizowanych przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP w Rzeszowie.
     Konkurencje "Olimpiady" były tak zróżnicowane, że eksponowały najlepsze cechy i zdolności tak dziewcząt jak i chłopców. Te pierwsze prym wiodły w konkurencjach takich jak: „Rekrut w kuchni” polegającej na szybkości i dokładności obierania ziemniaków czy „Porządny rekrut” - na jak najlepszym i najszybszym ubraniu stroju żołnierskiego. Chłopcy z pasłęckiego OSiW-u wykazali się swą siłą, dynamiką i precyzją podczas „Celnego oka ” w czasie strzelania do tarczy, „Przeciągania liny” czy „Rzutu butem żołnierskim na odległość”. Najlepszy wynik (2 miejsce) nasza drużyna uzyskała w konkurencji „ Bieg w worku” wykorzystując zwinność dziewcząt i szybkość chłopców.
     Warto podkreślić, że nie tylko rywalizacja, ale też możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany opinii i aktywne spędzanie czasu wypełniało całe dnie naszej młodzieży. Szczególną satysfakcję młodzi sportowcy czerpali, poznając cudowne zakątki Bieszczad z ich nieokiełznaną przyrodą.
     Niezmiernie miłym, i dającym olbrzymie powody do dumy akcentem, było wyróżnienie naszej komendy tytułem Fair Play za wzorową postawę, nie tylko podczas rywalizacji sportowej, ale też poza areną zmagań. Godną naśladowania postawą obywatelską wykazał się Piotr Erdt, uczestnik OSiW OHP w Pasłęku. Tytuł dla wyróżnionego uczestnika wręczył na ręce Romana Demkowicza, wychowawcy OSiW OHP w Pasłęku, Jerzy Mormul - sam Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy, podczas uroczystego zakończenia II Ogólnopolskich Manewrów Fortecznych w Iwoniczu-Zdroju.
Dariusz Piwcewicz, kierownik OSiW OHP w Pasłęku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini