Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie pod osłoną programu „Zdrowie”

Prawie pół tysiąca osób skorzystało w ubiegłym roku z programu osłonowego „Zdrowie” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu. Program skierowany jest do osób chorych, starszych, niepełnosprawnych - takich, które ponoszą znaczne koszty zakupu niezbędnych leków, stosowania specjalnej diety, dojazdów do odległych ośrodków medycznych.

Program „Zdrowie” realizowany jest od siedmiu lat. Z roku na rok korzysta z niego coraz więcej osób. W 2006 roku pomocą objęto dwustu, a w 2011 r. już blisko pół tysiąca ludzi. Koszt realizacji projektu w 2011 roku wyniósł prawie 60 tys. zł.
     Osoba ubiegająca się o pomoc, proszona jest o przedłożenie pracownikowi socjalnemu (właściwemu ze względu na swoje miejsce zamieszkania) zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego fakt ponoszenia wysokich kosztów związanych z leczeniem, stosowaniem diety, itd. lub imiennych faktur z aptek, potwierdzających zakup leków lub specyfikację kosztów leków, wystawioną przez farmaceutę.
     Zanim pomoc zostanie przyznana, przeprowadzany jest wywiad środowiskowy. Chodzi o rozeznanie indywidualnych potrzeb wnioskodawcy. Jeżeli dana osoba ma dzieci, wówczas przeprowadzony jest przez pracownika socjalnego wywiad środowiskowy u nich, by sprawdzić sytuację finansową.
     Wysokość zasiłku (specjalny zasiłek celowy) uzależniona jest od indywidualnych potrzeb seniorów i osób chorych. Zasiłki przyznawane są osobom przekraczającym kryterium dochodowe, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.

Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura