Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Elblążanie podarowali

18 sierpnia przeprowadzono ostatnią w tym roku akcję „Podaruj - darując jesteś lepszy”. - Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Elbląga, którzy, wystawiając niepotrzebne rzeczy, robią to w staranny sposób - mówi Anna Kulik, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM.

- Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Elblągu od 1994 roku. Jej celem jest umożliwienie mieszkańcom miasta nieodpłatnego pozbywania się niepotrzebnych rzeczy - przypomina Anna Kulik. - Pozwala to na zmniejszenie ilości nielegalnych wysypisk oraz ilości drobno- i wielkogabarytowych odpadów, wystawianych w obudowach na pojemniki. Akcja stanowi również pomoc dla najuboższych mieszkańców miasta, którzy z wystawionych rzeczy wybierają sobie te, które mogą być jeszcze przydatne. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Elbląga, którzy, wystawiając niepotrzebne rzeczy, robią to w staranny sposób: odzież jest czysta i posegregowana; zepsuty sprzęt jest opisany, jakich napraw wymaga, wystawione rzeczy są zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Z naszych obserwacji wynika, że z roku na rok coraz więcej rzeczy zabieranych jest przez osoby potrzebujące, a najwięcej chętnych mają sprzęty gospodarstwa domowego, meble i odzież. Jednak, pomimo tak dużego zainteresowania, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wywiozło do Zakładu Utylizacji Odpadów ponad 26 ton odpadów zawierających rzeczy bardzo zniszczone i praktycznie już nieprzydatne.
     W 2007 roku, od 12 maja do 18 sierpnia, przeprowadzono 15 akcji. Ich koszty, które wyniosły ponad 12 tys. zł, pokrywane są w całości ze środków budżetu miejskiego.
     - Jeżeli mieszkacie Państwo w budynkach gminnych, w budynkach stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub w budynkach prywatnych i akcja „Podaruj - darując jesteś lepszy” nie objęła Państwa budynków, prosimy o zgłoszenie tego w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elbląg, nr telefonu 239 32 55 lub mail rgk@umelblag.pl Informacje te zostaną wykorzystane przy planowaniu akcji w 2008 roku - zapewnia Anna Kulik.
     W tym roku - dzięki zgłoszeniu przez mieszkańców - do harmonogramu akcji zostały włączone ulice: Narutowicza, Paderewskiego, Sikorskiego i Witosa.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem