Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanki wysoko

 
Elbląg, Elblążanki wysoko Finalistki konkursu z jurorkami.
Rek

W naszym województwie wyłoniono finalistkę Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny dla gimnazjów – jest nią Katarzyna Pupin z Korsz. Bardzo dobrze w konkursie wpadły dwie elblążanki: Martyna Maludzińska i Magdalena Bąkowska z Zespołu Szkół nr 2.

Od 2002 r. we Wrocławiu odbywa się finał Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Ideą Konkursu jest wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy zarówno znakomicie piszą, jak i interesująco opowiadają. Konkurs składa się z kilku etapów. W pierwszym, szkolnym, uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością opowiadania na wylosowany temat. W tym etapie w naszym województwie wzięło udział 162 gimnazjalistów. Do etapu rejonowego jury zakwalifikowała 22 uczniów z najwyższą liczbą punktów.
     Ten etap Konkursu, określany mianem Małego Finału, rozegrany został w Elblągu. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test i pisali wypracowanie na zadany temat. Jury w składzie: Marlena Derlukiewicz, Katarzyna Maciesza i Agata Urbańska wyłoniło dziesięcioro uczestników drugiej części. Ich zadaniem było wygłoszenie przemówienia na wylosowany temat.
     Do trzeciego etapu Konkursu – Ogólnopolskiego Finału, który odbywa się we Wrocławiu, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, a głównym jurorem finałowej części jest prof. Jan Miodek, jury mogło wytypować tylko jedną osobę. W tym roku nasze województwo w kategorii gimnazjów reprezentować będzie Katarzyna Pupin z Gimnazjum w Korszach, która łącznie w obu częściach etapu rejonowego uzyskała największą liczbę punktów. Do Konkursu przygotowała ją Danuta Boiwka.
     Bardzo dobrze w Małym Finale wypadły dwie elblążanki z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wyżynnej – Martyna Maludzińska (przygotowała ją Sylwia Szulecka), której do zwycięstwa zabrakło jednego punktu, ale drugie miejsce w województwie to też duże osiągniecie, i zdobywczyni trzeciego miejsca Magdalena Bąkowska (przygotowała ją Marta Bartosik).
     Głównym organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny wspierane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Na etapie rejonowym dołączył do nich Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

jury konkursu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata