Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ELŁazik po raz drugi

 
Elbląg, ELŁazik po raz drugi
fot. nadesłana

W niedzielę, 2 października Liga Obrony Kraju Koło „Łaziki” w Elblągu zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenie pod nazwą „ELŁazik II 4x4”. Ćwiczenie obejmowało zagadnienia z zakresu topografii, umiejętności jazdy w trudnych warunkach oraz survivalu. Wzięły w nim udział 22 załogi oraz załoga Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejewa.

Celem ćwiczenia było przygotowanie uczestników do samodzielnego rozwiązywania problemów w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. W jego ramach załogi samochodów realizowały zagadnienia takie jak: odnajdywanie wyznaczonych punktów terenowych, udzielanie pomocy technicznej innej załodze, pokonywanie trasy w trudnych warunkach terenowych, rozpalanie ognia z wykorzystaniem krzesiwa, czy opatrywanie najczęściej występujących ran.
     Powyższe zagadnienia zrealizowano w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmował tzw. próbę czasową, podczas której zasadniczym determinantem realizacji zadania był czas pokonania wyznaczonego odcinka drogi. Natomiast etap drugi – zasadniczy, tzw. próba techniczna obejmował wszystkie pozostałe zagadnienia. Ćwiczenie przebiegało zarówno w duchu koleżeństwa, jak również rywalizacji. Po jego zakończeniu opracowano wyniki i wyłoniono najlepsze załogi.
     
     Wyniki:

     Próba czasowa:
     1. miejsce: załoga w składzie: Henryk Fularczyk i Grzegorz Konkel (z czasem 3:20 min.);
 2. miejsce: załogi w składzie: Paweł Sobisz oraz Kamil Krzemień i Monika Wołuszak (z czasem 3:40 min.);
     3. miejsce: załogi w składzie: Adam Mieszalski i Łukasz Gonsierowski oraz Marcin Osiński i Michał Cieśla (z czasem 3:50 min.).
     
     Próba techniczna:
     Trasa MAG:
     1. miejsce: załoga w składzie Włodzimierz Obrębski oraz Krzysztof Siadkowski;
     2. miejsce: załoga w składzie Marcin Osiński i Michał Cieśla;
     3. miejsce: załoga w składzie Mateusz Rohratt i Łukasz Sychowski
     
     trasa turystyczna:
     1. miejsce: załoga w składzie Grzegorz i Oskar Łaski Grzegorz;
     2. miejsce: załoga w składzie Grzegorz Sadło i Ewa Sadło;
     3. miejsce: załoga w składzie Katarzyna Szuman i Bogdan Szuman
     
     Dodatkowo wyróżniono załogę Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejewa za udział i pomoc w realizacji ćwiczenia.
     W ocenie organizatorów oraz uczestników osiągnięto zakładane cele ćwiczenia. Dla najlepszych załóg przygotowano puchary oraz nagrody rzeczowe.
Jerzy Stanecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA