UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Europo, nie odpuszczaj, czyli kolejny protest przed elbląskim sądem

 
Elbląg, Europo, nie odpuszczaj, czyli kolejny protest przed elbląskim sądem

Od wielu dni w całej Polsce odbywają się protesty wzywające Komisję Europejską do skierowania ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem ‘’Europo, nie odpuszczaj!’’ zgromadziło już ponad 50 miast w całej Polsce, jest i wśród nich i Elbląg. Spotykamy się wszyscy tego samego dnia o tej samej godzinie, w poniedziałek, 11 czerwca o godz. 19 na placu Konstytucji 1 przy Sądzie Okręgowym w Elblągu.

Również prezydent Lech Wałęsa zwrócił się w tej sprawie z apelem do Komisji Europejskiej, aby skierowała do Trybunału Sprawiedliwości ustawę o Sądzie Najwyższym.
       Będąc członkiem Unii Europejskiej stanowimy wspólnotę, w której Europejskie sądy to również nasze sądy. Polska będąc pełnoprawnym członkiem UE musi przestrzegać jej prawa. To, co się stało w nowej reformie sądownictwa za sprawą rządu, jest niekonstytucyjne, mowa tu o skróceniu kadencji prezes Sądu Najwyższego i wymiana sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia. W świetle obowiązujących praw unijnych jest to złamanie prawa. Prawa, które Polska zobowiązała się przestrzegać, wchodząc do UE.
      
       W Elblągu w ramach "Liść Demokracji - Gąsienice Tour 2018" pojawi się dziś (11 czerwca) (i jest to swojego rodzaju wyróżnienie) kolorowa i znana już elblążanom platforma samochodowa z rzeźbami nawiązującymi do bieżących wydarzeń politycznych.
       Idea Gąsienice Tour to propagowanie i zachęcanie ludzi do pójścia na wybory. Nie można pozwolić innym decydować za siebie, liczy się każdy obywatelski głos. Kolejny z celów to protest przeciwko populizmowi i nacjonalizmowi. Pamiętajmy, przed nami już niedługo najważniejsze wydarzenie polityczne 2018 roku. Jesień 2018 to wybory samorządowe, które pokażą obecną twarz Polaka i obywatela, dowiemy się, czy będzie to twarz PiS-u czy opozycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich obywateli.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama