Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ferie świąteczne czas zacząć

Elbląg, Ferie świąteczne czas zacząć (fot. nadesłane)
Rek

Ostatni dzień zajęć szkolnych przed feriami świątecznymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęczu spędzili przy wigilijnym stole. Były tradycyjne potrawy, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i przedstawienie jasełkowe.

Jego premiera miała miejsce dzień wcześniej, podczas spotkania opłatkowego dla mieszkańców Łęcza. Malownicza sceneria zimowego wieczoru nastroiła refleksyjnie przybyłych do szkoły gości, dla których uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Haponiuk przygotowali przedstawienie jasełkowe. Mali artyści z wielką wrażliwością wcielili się w odgrywane role. Nawet żywe króliki, które pojawiły się przy bożonarodzeniowej szopce nie rozproszyły dzieci podczas przedstawienia, chociaż wcześniej wprowadziły sporo zamieszania.
     Wigilijne spotkanie stało się okazją do podziękowania zaprzyjaźnionym i zaangażowanym w życie szkoły: Stowarzyszeniu „Łęcze–wieś z perspektywą”, Radzie Sołeckiej Wsi Łęcze, Świetlicy Wiejskiej w Łęczu, Placówce Straży Granicznej w Elblągu.
     Wśród tradycji bożonarodzeniowych szkoły zagościł na stałe, zainicjowany kilka lat temu przez panią Beatę Wojtynę, zwyczaj honorowania dzieci tytułem Anielskiego Ucznia. Zaszczytny tytuł przyznawany jest dziecku, które w ciągu adwentu spełni największą liczbę dobrych uczynków. Za każdy zasługujący na wyróżnienie dobry uczynek uczniowie otrzymują anielskie obrazki do nauczycieli i pracowników szkoły. Obrazek z aniołkiem dostaje się za każdą piątkę i szóstkę w dzienniku, za podlanie kwiatków w klasie, życzliwą pomoc i wiele innych pozytywnych zachowań.

 


     W tym roku Anielskimi Uczniami zostali: w klasach I-III Daria Czerepak, Laura Pietraczenko, Nikola Wołyniec; w klasach IV- VI Monika Górska, Julia Wojtyna i Paweł Zalewski.
     Podczas uroczystości świąteczne i noworoczne życzenia mieszkańcom Łęcza złożyli: proboszcz ks. Mirosław Dmochowski, burmistrzowie Tolkmicka Andrzej Lemanowicz i Józef Zamojcin oraz dyrektor szkoły Zbigniew Kęska.

Katarzyna Monist, SP Łęcze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny