Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festiwal Miejscowości Tematycznych

Elbląg, Festiwal Miejscowości Tematycznych
Rek

Czerwcowy długi weekend może być okazją do poznania niezwykłych smaków, wyrobów i umiejętności, jakie gromadzą mieszkańcy małych miejscowości naszego regionu. Poznać je będzie można podczas Festiwalu Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur. Atrakcje Partnerstwa „Miejsca z Duszą” zaprezentowane zostaną w sobotę 25 czerwca na placu przy Wieży Wodnej we Fromborku.

„Miejsca z Duszą” to niezwykłe miejscowości, położone w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej oraz okolic Kanału Elbląskiego, do których należą obecnie: Aniołowo „Wioska Anielska”, Pogrodzie „Wioska Dzieci”, Cesarskie Kadyny, Suchacz „Wioska Kaperska”, Kamionek Wielki „Wioska Ryb i Szuwarów”, Łęcze „Wioska Wiatru i Podcieni”, Jędrychowo „Wioska Jak u Babci”, Wielkie Wierzno „Wioska Rodzinna”, Narusa „Osada Pod Kapeluszem” oraz jedyne w tym gronie miasteczko Frombork „Gród Kopernika”.
     25 czerwca (sobota) we Fromborku odbędzie się Festiwal Miejscowości Tematycznych, mający na celu promocję Partnerstwa „Miejsca z Duszą. Miejscowości Tematyczne Warmii i Mazur”. Początek o godz. 14.
     Festiwal będzie okazją do bliższego poznania każdej z miejscowości oraz całego Partnerstwa, a także skosztowania smakołyków o niespotykanych nazwach, wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych, kulinarnych czy zabawkarskich. W programie imprezy przewidziano również występy zespołów ludowych „Pogrodzianki” i „Warmianki” oraz formacji kabaretowej „Evka” z Kadyn. Festiwal uświetni koncert zespołu „Muzyka Końca Lata”. Atrakcją kończącą wydarzenie będą widowiskowe występy grup tańczących z ogniem „Na razie” oraz „Angels in the Fire”.
     
     Organizatorem Festiwalu jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pogrodzie dla Przyszłości” oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury we Fromborku w partnerstwie z UMiG Frombork, UMiG Tolkmicko, Starostwem Powiatowym w Elblągu, Tartakiem Jagodno, Ochotniczą Strażą Pożarną we Fromborku, Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej we Fromborku.
     Patronat nad Festiwalem objęli: Starosta Powiatu Elbląskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Frombork oraz Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko
     Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEL, Telewizja Obywatelska, Telewizja Olsztyńska.
     Festiwal Miejscowości Tematycznych odbywa się w ramach projektu „Produkt Turystyczny Sieci Miejscowości Tematycznych” realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszaniem „Pogrodzie dla Przyszłości” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatywy Obywatelskich.
Paulina Jachimowicz, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety czarno białe Black&White
Fototapety z mapami
Obrazy na alupanelu
Fototapety do biura