Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festyn w Kwietniewie

 
Elbląg, Festyn w Kwietniewie
fot. nadesłana

13 lipca w Kwietniewie odbył się festyn integracyjny pn. "Bezpieczne wakacje". Podczas festynu miało miejsce oficjalne otwarcie nowo powstałej siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie boiska Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie.

Organizatorem festynu była Rada Sołecka sołectwa Kwietniewo oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie. Planowanym miejscem festynu miało być boisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, lecz z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy festynu postanowili zmienić miejsce imprezy na świetlicę wiejską w Kwietniewie.
     Dla licznie przybyłych mieszkańców gminy Rychliki kadra ŚDS w Kwietniewie zadbała o dobrą zabawę. Podczas festynu na dzieci i dorosłych czekała masa różnych zabaw i konkursów z nagrodami m. in. quizy, malowanie plakatu, tenis stołowy, kręgle, przeciąganie liny, mumia, piłkarzyki. Ponadto można było spróbować swoich sił przy śpiewaniu karaoke. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy specjalnymi kredkami do skóry. Na każdego z przybyłych gości czekała m. in. pyszna grochówka, kiełbaski z grilla, ciasta, napoje i lody. Przybyli mogli także podziwiać wystawę prac plastycznych stworzonych podczas zajęć terapeutycznych przez uczestników ŚDS w Kwietniewie oraz zobaczyć występ artystyczny zespołu „Nadzieja”.
     Na festyn przybyli również m. in. wójt gminy Rychliki Henryk Kiejdo, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kwietniewie ks. Mirosław Bułecki, sołtys wsi Kwietniewo Barbara Kraska i przewodniczący Rady Sołeckiej wsi Kwietniewo Dariusz Czarnecki.

  fot. nadesłana
fot. nadesłana

Podczas festynu miało miejsce oficjalne otwarcie nowo powstałej siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie boiska Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Przecięcia wstęgi dokonali sołtys Kwietniewa, przewodniczący Rady Sołeckiej i kierownik ŚDS Katarzyna Pawlak.
     Siłownia zewnętrzna składa się z sześciu urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń sprawnościowych na świeżym powietrzu, na których jednocześnie ćwiczyć może 12 osób. Siłownia jest ogólnodostępna i bezpłatna dla wszystkich chętnych, więc każdy może korzystać z siłowni, nie ponosząc przy tym żadnych opłat. Siłownia powstała w ramach projektu, który zakłada integrację osób niepełnosprawnych i starszych będących uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z mieszkańcami gminy Rychliki ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży oraz kobiet poprzez rehabilitację zdrowotną. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób o różnych schorzeniach psychicznych i upośledzonych umysłowo, osób starszych oraz ich integracja ze społecznością lokalną oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz kobiet.
     Pomimo złych prognoz, pogoda pozwoliła na uroczyste otwarcie siłowni jak również na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy pytani przez nas goście byli zadowoleni z przebiegu festynu i deklarowali uczestnictwo na kolejnych tego typu imprezach integracyjnych. Chwalili przebieg imprezy, czego dowodem była liczna obecność podczas zabaw i konkursów.
     Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE