UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gala Oskautów z okazji Dnia Myśli Braterskiej

 
Elbląg, Gala Oskautów z okazji Dnia Myśli Braterskiej
fot. nadesłana

W roku harcerskim jest jedna szczególna data, którą celebrują skauci na całym świecie. To 22 lutego, dzień urodzin założyciela skautingu - sir Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave. Jest to święto przyjaźni i braterstwa. W ten dzień skauci myślą o sobie, przesyłają kartki z życzeniami, organizują są wieczornice czy ogniska. Z tej okazji w elbląscy harcerze już po raz drugi zorganizowali Galę Oskautów, czyli wręczenia statuetek dla drużynowych i instruktorów.

Idea święta zrodziła się podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Na początku święto obchodziły tylko dziewczęta, natomiast z czasem do obchodów dołączyli również skauci.
       Nominowanych zgłoszono w sześciu kategoriach, a zwyciężyli:
       I - Zegarek Roku - samarytanka Paula Dziedzic
       II - Gawędziarz Roku – podharcmistrz Mateusz Szmurło
       III - Wujek Dobra Rada – przewodniczka Natalia Gałązka
       IV - Fontanna Pozytywnej Energii - druhna Helena Czyż
       V - Pomysłowy Dobromir, Mistrz Kreatywności - samarytanka Emilia Żyruń
       VI - Mundur na Sukces – Harcerz Orli Karol Justyński
       Przyznano również Oskauty Roku 2017 dwóm druhnom, które zostały nominowane w największej liczbie kategorii. Otrzymały je pwd. Karolina Radgowska i pwd. Paulina Miszczuk.
       Podczas gali wręczono również liście dębowe za lata służby instruktorskiej, w stopniu srebrnym – pwd. Joanna Kapczyńska, phm. Paulina Kociałkowska, pwd. Agata Kot-Witkowska, phm. Mateusz Szmurło i pwd. Agata Kuleta, a w stopniu złotym – hm. Marta Sambor, hm. Rafał Jurczyk, phm. Adrian Greczycho i hm. Monika Wąsowska.
       Komendantka Hufca przekazała listy gratulacyjne od Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy, drużynowym – pwd. Natalii Gałązce, pwd. Dominice Binko.
       Tradycją Dnia Myśli Braterskiej jest wysyłanie kartek z życzeniami do innych harcerzy i skautów. W tym roku gromady i drużyny wzięły udział w konkursie na najoryginalniejszą kartkę. Przybyli na galę harcerze mogli oglądać zgłoszone prace i zagłosować na jedną z nich. Najlepsze okazały się kartki:
       I miejsce - 81. Elbląska Drużyna Starszoharcerska „Zorza”
       II Miejsce - 14. Elbląska Gromada Zuchowa „Wesołe Smoki”
       III miejsce - 2. Młynarska Drużyna Starszoharcerska "Taurus"
       Całe spotkanie przebiegło w życzliwej i radosnej atmosferze, na wspólnych rozmowach i smakowaniu owoców w czekoladzie, bo co jak co, ale czekolada poprawia nastrój.
       Bardzo dziękujemy Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida za gościnę w jej historycznych progach. Możliwość przeprowadzenia Gali Oskautów w klimatycznych salach biblioteki nadała jej podniosłego i odświętnego charakteru.
      
Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama