Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Gdy zakwitną żonkile...

 
Elbląg, Gdy zakwitną żonkile... W październiku ub.r. żonkile zostały zasadzone przed elbląskim hospicjum (fot. Witold Sadowski)
Rek

Przed nami wiosenna część akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2012”, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie społeczeństwa, głównie dzieci i młodzieży, na potrzeby osób chorych. Wiosną, kiedy żonkile kwitną – przy ogromnym wsparciu młodzieży - zbieramy fundusze na wsparcie Hospicjum Elbląskiego, wręczając w zamian za datek żonkilową pamiątkę.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy, opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
     Żonkile niedługo zakwitną, a my zapraszamy do udziału w festynie, który odbywać się będzie w 21 kwietnia na Placu Jagiellończyka, w godzinach 11-14. Będą zabawy, konkursy, wystąpią także m.in. „Szalone Małolaty”. Wybierzemy i nagrodzimy zwycięzców konkursu „Żonkil-kwiat nadziei”.
     Na początku marca zaproszenia wysłaliśmy do placówek edukacyjnych i kulturalnych z propozycjami włączenia się w tegoroczną akcję. A można to zrobić na różne sposoby, młodzież może kwestować na rzecz Hospicjum Elbląskiego, zbiórkę można także zorganizować na terenie swojej placówki.
     Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami „Żonkil-kwiat nadziei”. W konkursie tym mogą wziąć udział grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół oraz innych placówek edukacyjnych i kulturalnych z terenu gminy Elbląg. Warunkiem udziału w konkursie jest zespołowe wykonanie stroju (strojów) przedstawiającego żonkil (żonkil jest graficznym reprezentantem akcji Pola Nadziei) oraz zaprezentowanie przebrania w jak najbardziej oryginalny sposób podczas finału Pól Nadziei, który rozpocznie się na Placu Jagiellończyka (21 kwietnia, godz. 11). Obecne tam jury oceni przygotowane prace i wyłoni zwycięzców.
     Na zgłoszenia udziału w kwestach oraz konkursie czekamy do dnia 30 marca! Spotkanie z nauczycielami odbędzie się 11 kwietnia.
     
     Więcej o nas, o akcji, regulamin konkursu oraz deklaracja uczestnictwa w konkursie i kwestach na naszej stronie: www.ehospicjum.pl oraz http://www.facebook.com/HospicjumElblaskie
     
     Akcję objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Elbląg Pan Grzegorz Nowaczyk.
     Akcją włączamy się w Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny, odbywające się pod hasłem: „Mamo, Tato bądźmy razem”.
     Organizatorem tegorocznych Pól Nadziei jest Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego wraz z Hospicjum Elbląskim, a współorganizatorzy akcji to: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa.
Anna Podhorodecka, koordynator akcji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi