Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Gdzie diabeł nie może...

Elbląg, Gdzie diabeł nie może...

- Jest szansa na to, by do inspektoratu ZUS w Elblągu powróciło orzecznictwo - uważa posłanka Joanna Sosnowska.

Sosnowska poinformowała dziś elbląskich dziennikarzy, że po miesiącach bezskutecznych - jak powiedziała - zabiegów władz miasta, parlamentarzystów i elbląskich organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi podjęła się interwencji w sprawie przywrócenia wydziału orzecznictwa, z którego korzystało kilkanaście tysięcy osób. Choć wcześniejsze rozmowy elblążan z przedstawicielami ZUS i rządu nie zakończyły się - jak dotąd - sukcesem, Joanna Sosnowska spotkała się w tej sprawie z następcą Jerzego Hausnera na stanowisku ministra polityki społecznej - Krzysztofem Paterem, od którego otrzymała obietnicę rozwiązania problemu.
     Jak przypomina posłanka, Warmia i Mazury to jedno z województw o największym obszarze i w po likwidacji orzecznictwa w Elblągu osoby ubiegające się o renty muszą pokonać nawet ponad 100 km, aby spotkać się z lekarzem w Olsztynie.
     - Rozumiem, że pani prezes ZUS miała istotne argumenty, żeby podjąć taką decyzję, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, ponieważ region warmińsko - mazurski ma pewną swoją specyfikę, którą należy uwzględnić - mówi Sosnowska. - W moim piśmie do pana ministra Patera wnioskuję o to, aby bądź utrzymał stan, jaki był do tej pory, bądź by utworzono w Elblągu oddział dla zachodniej części województwa, a dla wschodniej - w Giżycku. Nie chcę zapeszać, ale posiadam wiedzę, że sprawa zostanie w jakimś przewidywalnym terminie załatwiona z korzyścią dla elblążan i pozostałych mieszkańców całego województwa.
     Joanna Sosnowska z uśmiechem skwitowała opinie o tym, że przeniesienie orzecznictwa z Elbląga do Olsztyna to dowód na istnienie animozji między obydwoma miastami.
     - Podczas mojej ostatniej wizyty w Elblągu usłyszałam, że pomiędzy olsztyniakami a elblążanami występują jakoby jakieś niesnaski - mówi posłanka. - Chciałabym jednak zaprzeczyć takim ocenom - i mówię to jako olsztynianka, a fakt, że podejmuję się interwencji w sprawie Elbląga niech będzie na to dobitnym dowodem.
     Joanna Sosnowska powiedziała dziś dziennikarzom, że od ministra Patera otrzymała deklarację, że decyzje w sprawie elbląskiego orzecznictwa zapadną do końca roku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Qrcze... co my bysmy zrobili bez SDPL... tak o nas dbaja! Po co tysiace spotkan z szefostwem ZUS, Hausnerem i in. A wystarczyl jeden list! Jestem pod wrazeniem ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Francuz(2004-07-22)
 • BRAWO KASIU. WIERZĘ W CIEBIE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BOŻENA(2004-07-22)
 • DO KONCA ROKU ŁAŁ TOZ TO REWELACJA BUAHAHA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  S(2004-07-22)
 • ...gdy już WSZYSTKIE DIABŁY nie mogły, tam borówki posłały posłankę, co tak mocno nasz Elbląg ukochała! poMizerii doEuroparla, paniKoordynatorSDPLnaWarmMazur życzyć dalszych sukcesów w walce o legalizację konkubinatów płciRóżnychAczNiekoniecznie (plus sprawy kobiet, dzieci i zwierząt i będzie ta trzecia kadencja naWiejskiej!) ~ a ministerHarcerzPater też z czystej miłości do Elblążkowa... (jak do końca roku dotrwa*_*)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-07-22)
 • Fajna panna z wielkim serduchem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fajny facet(2004-07-23)
 • I to serduszko ma się gdzie schować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-07-23)
 • rwel, azaliż to Ty?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2004-07-23)
 • szeba - czyżbym zaskoczył Cię czymś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-07-25)
 • Szkoda, że tego serduch nie ma dla własnych dzieci, na które podobno nawet nie płaci alimemtów. A może w ty diabelskim zawirowaniu coś dla nich uzyska, ale jeżeli to diabeł się nią posługuje, to i zapomnieć o własnych dzieciach- trza!!!!!!!!!!!!!!!!Jak to czsami łatwo yaką sprawę trudną załatwić. Nie ważne kto załatwia ale aby był wysłannikiem diabła. BRRRRRRR, od takiej jak najdalej. Boże broń.A Borówkirobiąludziom wodę z mózgu dalej. TO NIESAMOWITE, czyżby już wszyscy postradali zdrowy rozsądek? Nie wierzę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nadzieja(2004-07-26)
 • Pani Joanna w naszym mieście chce zrobić karierę ale my mamy ludzi którzy są z naszego elblążkowa i nie przywożą z warszawy 100 tys zł przed wyborami po to być zauważonymi tylko przez dziesiątki lat ciężko pracują aby nam było lepiej a czego Asia ni szuka wyborców tam gdzie się urodziła (pewnie ją wszyscy znają ) to lepiej przyjechać na wiochę i robić karierę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  korba(2004-08-20)
 • info.onet.pl a szeba dziwiła się, że źleMówię o takiej... +_-obsłance
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-03-05)
 • ...c.d. ~ info.onet.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-03-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Naszywki
Naszywka GODŁO