Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie w tym wszystkim jest Elbląg? (List Czytelnika)

 
Elbląg, Gdzie w tym wszystkim jest Elbląg? (List Czytelnika)

Kilka dni temu PKP PLK podpisały kolejną umowę inwestycyjną na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jak mówił Ireneusz Merchel - prezes PKP PLK - dzięki inwestycjom, całe województwo będzie zmodernizowane. Co będzie modernizowane? Linia Olsztyn - Działdowo, Olsztyn - Gutkowo, Gutkowo - Braniewo, Szczytno - Ełk. A gdzie w tym wszystkim jest Elbląg?

Niestety jesteśmy w tym województwie, a na dodatek jesteśmy dyskryminowani. Nie ma żadnych planów w kwestii rozwoju linii kolejowych w rejonie Elbląga. A czy są potrzebne? Tak! Stan czynnych linii czyli Elbląg - Malbork i Elbląg - Gutkowo jest zły, miejscami nawet bardzo. Linia nadzalewowa zamknięta. Linia Elbląg - Braniewo zamknięta. Nie mówiąc już o tym, że w związku z przekopem mierzei i coraz większej ilości pasażerów, powinno planować się takie linie jak Elbląg - Gdańsk czy Elbląg - Iława (-Warszawa).
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Linia Elbląg Zdrój Gdańsk przez Nowy Dwór Gdański to by była niesamowita szansa dla naszego miasta. Elbląg stał by się czescią aglomeracji Trójmiasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  Soter(2017-09-21)
 • Też jestem za linią Elbląg- Gdańsk. Dokładnie Elbląg stałby się częścią Trójmiasta. O województwie już nie wspomnę i o podróży do stolicy województwa bo to całodniowa wyprawa. A traktowanie Elbląga przez Olsztyn a raczej jego władze. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  bezkomentarza(2017-09-21)
 • Kara ciężkiego więzienia dla polityków którzy przyłączyli Elbląg do warm-maz. gdzie pieniądze dzielą złodzieje z Olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2017-09-21)
 • oby do żadnego przekopu nie doszło uchowaj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 5
  dfg(2017-09-21)
 • @Soter - Wystarczy skończona S7 i firmy przewozowe same się pokażą jak grzyby po deszczu. Bez sensy wydawać miliardy na kolej na tym odcinku. Zwrócicie uwagę, że jesteśmy na Żuławach Wiślanych i jaką charakterystykę posiadają grunty. Miliardy złotówek w wzmocnienia gruntu pod nowy szlak kolejowy. O samej kolei nie wspomnę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  Grz(2017-09-21)
 • @dfg - Też mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2017-09-21)
 • Jak widać dalsza kontynuacja dzieła infantylnie pojmowanego świata trzcińsko-bagiennego - kiedyś komuchowatego teraz z oznakami bolszewizmu klerykalnego rozkwita i umacnia nas w przekonaniu, że dzieło to w znaczący sposób przyczyni się do zaniku funkcji industrialnych i urbanistycznych w mieście Elbląg i okolicach, które tylko na razie jest godne tego miana. Idiocie, który przyczynił się do podziału Żuław, Zalewu Wiślanego, zaniku infrastruktury kolejowej i drogowej tych ziem należy się wyróżnienie szczególne i wielkie uznanie za przypisywanie tych terenów do zadupia Europy - wszak wszelkie oznaki decyzji jak i ich efektów są dobitnym tego dowodem (a w szczególności wielkie "osiągnięcia" na polu melioracji).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  AMalejużniekoniecznie(2017-09-21)
 • A najlepiej podciągnąć kolej z Elbląga od razu na lotnisko w Gdańsku, to się staniemy nie tylko dzielnicą Gdańska, ale też Londynu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  EN-BLOG(2017-09-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex Glass
Żarówki LED