Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

Gdzie zdobyć „bryzy”?

Elbląg, Gdzie zdobyć „bryzy”? 7 bryz

Start emisji limitowanej wersji monet nastąpi 5 lipca (sobota) o godz. 10, równocześnie we wszystkich miastach i gminach nadzalewowych. Koniec emisji nastąpi z dniem 30 września.

Bryzy stracą w tym dniu funkcje bonu towarowego i przestaną być honorowane w wytypowanych punktach. Staną się wyłącznie poszukiwanymi przez kolekcjonerów pamiątkami numizmatycznymi.
     W Elblągu głównym punktem wymiany złotówek na dukaty „4 bryzy” i „7 bryz” będzie stoisko handlowe Mennicy Polskiej SA, w namiocie rozbitym na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. W stoisku tym, oprócz bryz mosiężnych będzie można zakupić także inne poszukiwane wyroby mennicze ze srebra i złota, w tym sztabki złota lokacyjnego.
     W Muzeum, w dniu emisji i później, sprzedawane będą bryzy obiegowe oraz kolekcjonerskie srebrne dukaty „40 bryz” i „70 bryz”, wybite w limitowanym zamkniętym nakładzie, bo zaledwie 600 sztuk.

 


     W Braniewie obiegowe bryzy będą dostępne w punkcie informacji turystycznej prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dukaty srebrne można nabyć w mieszczącym się obok Braniewskim Centrum Kultury.
     We Fromborku, a także w niektórych pobliskich miejscowościach, sprzedaż dukatów obiegowych prowadzić będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Dukaty srebrne będą sprzedawane przez prywatną firmę GLOBUS.
     W Krynicy Morskiej główny punkt wymiany będzie usytuowany w namiocie Informacji Turystycznej oraz w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dukaty srebrne będą dostępne w prywatnym Muzeum Krynicy Morskiej w pensjonacie POLONIA. Do akcji promocyjnej dukata Zalewu Wiślanego zamierza przystąpić Lokalna Organizacja Turystyczna w Krynicy Morskiej. O obiegowe i srebrne bryzy będzie zatem można pytać w firmach (hotelach i pensjonatach) należących do LOT.
     W Nowym Dworze Gdańskim punkt wymiany bryz obiegowych będzie w Żuławskim Ośrodku Kultury, który zamierza zorganizować także ruchomy punkt dystrybucji bryz na Żuławach. Srebrne dukaty będą dostępne w firmie fotograficznej Marka Opitza.
     W Stegnie dukatami obiegowymi dysponować będzie Gminny Ośrodek Kultury. Srebrne dukaty można kupić w sklepie z bursztynem firmy JAKOB mieszczącym się obok GOK. W Jantarze o dukaty srebrne można pytać w sklepie przy ośrodku wczasowym „Koral”.
     W Sztutowie bryzy obiegowe oraz dukaty srebrne mogą być dostępne w kolekturze Totalizatora Sportowego, a w Kątach Rybackich w delikatesach „Termuś”.
     W Tolkmicku punkt wymiany bryz obiegowych mieści się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Srebrne dukaty będą dostępne w prywatnym sklepie ANNA w centrum miasteczka. Bryzy obiegowe oraz srebrne będą dostępne w hotelu Srebrny Dzwon w Kadynach.
     Na terenie wszystkich gmin nadzalewowych do tej akcji promocyjnej przystąpiło dotychczas ok. 60 podmiotów i firm. Wiekszość z nich to oznaczone specjalną naklejką tzw. punkty honorujące bryzy, czyli przyjmujące dukaty w charakterze zapłaty za towary lub usługi. Pełna lista partnerów akcji zostanie w przyszłym tygodniu zamieszczona na specjalnym plakacie w nakładzie 2 tys. egzemplarzy od Krynicy Morskiej po Braniewo. Wykazy punktów honorujących będą także aktualizowane na stronach internetowych związku gmin nadzalewowych www.zalew.org.pl.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Naklejki na meble
Fototapety z Londynem
Fototapety z Italią