Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Gimnazjada 11 Listopada

 
Elbląg, Gimnazjada 11 Listopada fot. nadesłana
Rek

 12 listopada z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gimnazjum nr 9 odbyła się tradycyjna już Gimnazjada 11 Listopada.

W uroczystości wzięli udział: dyrektor placówki, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas II oraz zaprzyjaźnionych szkół podstawowych. Gościem honorowym był płk Marek Białkowski, zastępca komendanta Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.
     Po części oficjalnej spotkanie rozpoczęło się od symbolicznego programu słowno-muzycznego, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
     Następnie drużyny z klas II i zaprzyjaźnionych szkół podstawowych przystąpiły do rywalizacji. W konkursie składającym się z niełatwych zadań dotyczących wiedzy historycznej, wymagających zdolności plastycznych oraz talentów muzycznych i tanecznych najlepsi okazali się uczniowie z SP 8, SP 21 oraz klasy II a.
     Celem imprezy jest pamięć o świętach narodowych, chęć budzenia szacunku dla tradycji 11 Listopada, kształcenie uczuć i związków patriotycznych oraz umiłowania do narodu i ojczyzny, rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, tworzenie tradycji szkoły i współpracy międzyszkolnej, aktywizacja uczniów poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
     Uroczystość przygotowali: Mariola Myślińska, Joanna Nowak, Kamila Gitlin-Kutkowska, Wojciech Milewski.
     
Mariola Myślińska, koordynator uroczystości
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe