UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjaliści dzielą sie dobrem

 
Elbląg, Gimnazjaliści dzielą sie dobrem
fot. nadesłana

Uczniowie Gimnazjum nr 7 prowadzą różnorodne działania w ramach akcji „Podziel się dobrem”. Organizują uliczne happeningi, prowadzą warsztaty plastyczne i pomagają jako wolontariusze w schronisku dla zwierząt.

W czwartek, 22 maja wyruszyliśmy na kolejną już akcję „Podziel się dobrem”. W październiku z inicjatywy naszej pedagog, Anity Łysik, rozdawaliśmy mieszkańcom Elbląga kartki z pozytywnymi myślami oraz uśmiechy, a przed Bożym Narodzeniem wyszliśmy w okolice Placu Dworcowego i Hali Elzam z choinkami i kartkami świątecznymi, głosząc hasła „choinka/kartka za uśmiech” – uśmiech należało przekazywać dalej.
       W minionym tygodniu odwiedziliśmy uczniów ze szkoły podstawowej nr 4 i nr 12, aby wspólnie z uczniami naszego gimnazjum stworzyć prezent na „Dzień Matki” - róże z wosku. Akcja była możliwa dzięki Beacie Dziemidowicz, kierującej naszą Świetlicą Szkolną i pozyskanymi przez szkołę funduszami na prowadzone zajęcia. Udało nam się wykonać około 500 róż, którymi zostały obdarowane nie tylko mamy, ale również pracownicy szkoły i inne osoby, którym mogliśmy się odwdzięczyć za otrzymywane codziennie dobro. Nasza wizyta budziła wiele pozytywnych emocji, zajmowaną przez nas na czas warsztatów pracownię odwiedziło sporo osób zainteresowanych sposobem produkowania przez nas kolorowych róż, którymi w krótkim czasie wypełniały się kolejne szkoły.
       W nasze przedsięwzięcie aktywnie zaangażowały się uczennice klas I i II : Karolina Grzanka, Nikola Błaszczak, Martyna Jaworowicz, Weronika Bendykowska, Aleksandra Prokop, Wiktoria Szefler i Marlena Łojewska. Dużym wsparciem w czasie zajęć była pomoc Bożeny Bakuły, która wykorzystała swoje zdolności nauczyciela przedmiotów ścisłych i terapeuty. Było to kolejne ważne doświadczenie potwierdzające zasadę, iż radość dzielona staje się podwójną radością, udało się nam nawiązać wiele pozytywnych kontaktów, a nasze asystentki miały możliwość sprawdzenia się i jednocześnie docenienia roli nauczycieli w procesie nauczania i wychowania. Wszystkim zaangażowanym w nasze przedsięwzięcia dziękujemy za pomoc i okazane nam serce i zapraszamy do kolejnych wspólnych działań.
       Kolejnym pomysłem na podzielenie się dobrem, jest rozpoczęcie pracy w formie wolontariatu w Elbląskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Pomysł pojawił się w związku z obecną i często niewykorzystaną potrzebą zaangażowania posiadanych sił i zdolności młodych osób w pracę na rzecz innych. Chociaż dopiero dwukrotnie odwiedziliśmy Elbląskie schronisko, udało się uczynić wiele dobrego. Akcja rozpoczęła się od zebrania przez Beatę Dziemidowicz w ramach działania szkolnej świetlicy koców, karm i zabawek dla podopiecznych schroniska. Wkrótce w akcję włączyli się uczniowie deklarujący chęć udziału w wolontariacie. Przekazaliśmy również plastikowe zakrętki, które były zbierane od września przez wszystkich uczniów. Ania Bulik oprowadziła nas po terenie schroniska, zapoznała z najważniejszymi zasadami, opowiedziała o podopiecznych psach i kotach, zwracając uwagę na ich indywidualne potrzeby i wymagania. Dzięki pani Ani mogliśmy również odbyć pierwsze spacery z przydzielonymi nam psiakami, zwiedzając przy okazji niezwykle urokliwą o tej porze roku Bażantarnię. Braliśmy również udział w odnawianiu domków dla kotów i... siebie samych, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Zaangażowanie w wolontariat, szczególnie w takiej formie niesie za sobą wiele korzyści i nie chodzi tylko o pomoc zwierzętom, ale o oderwanie się od własnego egocentryzmu, przeniesienie ciężaru z tego co mi się należy i czego mi brakuje na to ca ja mogę dać innym, co potrafię, a poczucie własnej wartości i radości jest bardziej trwałe niż te płynące z osiągnięcie kolejnego poziomu w ulubionej grze lub otrzymania kolejnych polubień na FB. A przy okazji spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu i wcale nie potrzebujemy do tego wybitnych umiejętności sportowych – no może za wyjątkiem tych sytuacji, kiedy podopieczny funduje wyprowadzającemu bieg z przeszkodami. Dziękuję za zaangażowanie: Beacie Dziemidowicz, Annie Zielińskiej, Michałowi Dereckiemu, Karolinie Grzance, Karolinie Wyżlic, Karolinie Klonowskiej, Kasi Syput, Marlenie Łojewskiej, Oli Prokop, Wiktorii Szefler oraz Ani Bulik za cierpliwość wprowadzenia nas w tajniki wolontariatu w Elbląskim Schronisku.
      
Lucyna Romańczyk, psycholog szkolny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama