Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Główna statuetka dla osadzonych

 
Elbląg, Główna statuetka dla osadzonych
foto: archiwum Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego/archiwum AŚ Elbląg

12 stycznia w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu historycznego organizowanego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Areszt Śledczy w Elblągu odebrał główną statuetkę.

Do konkursu zostały zgłoszone prace plastyczne, w tym projekty znaczków pocztowych osadzonych z zakładów karnych i aresztów śledczych z całej Polski. Odrębną kategorię w konkursie stanowili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także polonijnych. Zgłoszenia napłynęły z kilkunastu krajów świata. Oprócz największej liczby prac z Polski, oceniano również prace uczestników z Anglii, Austrii, Białorusi, Bułgarii, Egiptu, Francji, Grecji, Irlandii, Kanady, Litwy, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
     Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, przy wsparciu ze strony organów administracji publicznej, organizacji społecznych, szkół, firm oraz mediów. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła p. Zofia Optułowicz-Pilecka, córka Rotmistrza Witolda Pileckiego, która podkreśliła jak istotną rolą jest kształtowanie patriotyzmu i poczucia tożsamości narodowej w kolejnych pokoleniach.
     Nagrodę w imieniu laureata konkursu odbierał wychowawca ds. kulturalno – oświatowych mjr Krzysztof Maroszek. - Ta nagroda wiąże się z ogromną satysfakcją nie tylko dla zwycięzcy, ale również dla nas, przełożonych, którzy starają się uczyć osadzonych postaw patriotycznych – mówi mjr Maroszek. W elbląskim areszcie na przestrzeni kilku lat realizujemy przedsięwzięcia związane z edukacją historyczną osadzonych, we współpracy z Muzeum Stuthof w Sztutowie oraz z Gdańskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Wspólnymi siłami organizujemy prelekcje historyczne, wycieczki do miejsc pamięci, przeglądy filmowe o tematyce historycznej, jak chociażby "Echa Katynia" – przegląd filmowy jaki zorganizowaliśmy z okazji 77. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Spotkania z historią pod hasłem "Przystanek Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki" cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osadzonych. Dzięki takiej edukacji nie tylko pogłębiamy wiedzę historyczną o różnych okresach w dziejach Polski, ale przede wszystkim kształtujemy świadomość patriotyczną, szacunek do tradycji i bohaterów narodowych oraz właściwą postawę społeczną. Historia służy wychowaniu lepszych, świadomych siebie obywateli. A o to nam przecież chodzi w resocjalizacji osadzonych - podkreśla wychowawca.
     
     
kpt. Anna Downar, Areszt Śledczy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej