Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Ojczyznę kochać trzeba i szanować.

Granty z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

Elbląg, Granty z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego Fot. Anna Dembińska.
Rek

W środę (10 lutego) w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się szkolenie połączone z prezentacją na temat sposobów pozyskiwania grantów z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie.

Szkolenie poprowadził Andrzej Jagodziński, reprezentant Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w Polsce, a uczestniczyło w nim ok. 30 przedstawicieli samorządu, instytucji, ośrodków i organizacji działających w sferze kultury, nauki i edukacji.
     Celem Funduszu jest finansowe wspieranie projektów z dziedziny kultury, nauki, edukacji, wymiany młodzieży, współpracy transgranicznej i promocji turystyki z udziałem krajów wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier. W roku 2010 Fundusz będzie dysponował budżetem w wysokości 6 mln euro, środki te zostaną rozdzielone w postaci grantów i stypendiów. Polscy przedstawiciele tej instytucji pragną spopularyzować Fundusz we wszystkich regionach Polski, aby umożliwić różnym podmiotom korzystanie z finansowego wsparcia.
     O granty z Funduszu mogą ubiegać się samorządy i podległe im instytucje, organizacje pozarządowe, regionalne stowarzyszenia kulturalne i naukowe, artyści i inni. W 2010 roku Fundusz udzieli wsparcia dla ok. 400 projektów oraz przyzna ok. 200 rocznych bądź semestralnych stypendiów.
     Terminy składania wniosków grantowych to 15 marca i 15 września (Standardowe Granty), 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia (Małe Granty) oraz 31 stycznia (Program Stypendialny), 15 lutego (Granty Strategiczne), 10 września (Program Rezydencyjny dla Artystów) i 10 listopada (Granty Uniwersyteckie). Zainteresowani pozyskaniem grantów na zadania z zakresu kultury, nauki i edukacji mogą pozyskać więcej informacji ze strony Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie: http://www.visegradfund.org/.
     
     

Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem