UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gruz, niepotrzebne meble, stary tapczan – co z tym zrobić?

 
Elbląg, Gruz, niepotrzebne meble, stary tapczan – co z tym zrobić?
fot. Straż Miejska

Straż Miejska często zmaga się z nielegalnymi wysypiskami, podrzucaniem śmieci czy stertami odpadów wielkogabarytowych zalegających w różnych miejscach niejednokrotnie do momentu rozmontowania ich przez osoby bezdomne i pozostawienia dużego nieporządku.

Odpady wielkogabarytowe ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci. Są to np. stoły, dywany, wersalki, szafy.  Ludzie nie wiedzą, co mają z nimi zrobić, więc podrzucają je pod śmietnikiem albo nielegalnie zostawiają w lesie. Dość często przez takie postępowanie powstają dzikie wysypiska. Najczęściej tam, gdzie osoby wyrzucające odpady mają poczucie, że są bezkarne, że nikt ich nie widzi.
       Właśnie dlatego, tak ważną rolę odgrywają organizowane zbiórki odpadów, które pozwalają na legalne pozbycie się zbędnych przedmiotów o dużych gabarytach. W tym celu utworzone zostały harmonogramy odbioru odpadów ze wskazaną częstotliwością ich wywozu.
       Warto wiedzieć, że gminy nie tylko odpowiadają za odbiór śmieci wśród mieszkańców, lecz także mają obowiązek raz na jakiś czas zapewnić możliwość pozbycia się odpadów wielkogabarytowych, co zawarte jest w uchwale Rady Miejskiej z dnia 28 maja 2015 r. z późn. zm.  Straż Miejska od początku roku przyjęła i zrealizowała 560 interwencji dotyczących czystości i porządku na terenie miasta.
       Pamiętaj!
       Jeśli robisz porządki czy remont i chcesz pozbyć się gruzu, musisz odpłatnie zaopatrzyć się w worki na gruz, a następnie przekazać je firmom zajmującym się wywozem nieczystości.
       Jeśli chcesz natomiast pozbyć się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych czy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, możesz je przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Elbląg tonie w śmieciach. Czy Straż Miejska nie może wymusić na właścicielach usuwanie śmieci w obrębie posesji podobnie jak usuwanie śniegu zimą? Dotyczy to też okolic sklepów i różnych instytucji na terenie Elbląga, Nie wystarczy 2x w roku "akcja posesja".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2018-09-12)
 • Tak by ludzie rozebrali i spalili ale niewolno tonieh strarz mieiska sprzonta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-09-12)
 • R. Kolinski to jakis tepy duren. Wiecie co macie robic... Hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Yxyc(2018-09-12)
 • A gdzie to jest i czy bezpłatnie jak w innych miastach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  kim(2018-09-12)
 • Za usuwanie odpadów wielkogabarytowych mieszkańcy płacą. Firma, która wywozi odpady, raz w tygodniu wywozi także gabaryty. Od kiedy mieszkańcy wywożą je sami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dr.(2018-09-12)
 • Ale niektórzy ludzie to też brudasy,robią niezły syf,brak edukacji elologicznej należy zacząć od siebie,zresztą widać wszędzie w mieście i poza jal jes z segregacją śmieci i żadne służby tu nie pomogą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-09-12)
 • Bezdomni są jak zobowiązania pozostawione po poprzednikach, może w nadchodzącej zimie - mroźnej, wymarzną i będzie czysto, ład i porządek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-09-13)
 • Pamiętaj! . .. .. Jeśli chcesz natomiast pozbyć się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych czy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, możesz je przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) a, może by tak zadać sobie trudu i dopisać więcej info gdzie to jest i na jakich warunkach zostawia się te rzeczy. Ale po co, niech dalej stawiają to wszystko pod blokami lub w lesie…. Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  niedoinformowana(2018-09-13)
Reklama