Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Gwiazdy dla żołnierzy rezerwy

 
Elbląg, Gwiazdy dla żołnierzy rezerwy
Rek

21 marca w Sali Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyła się uroczystość wręczenia „Gwiazd Iraku” oraz „Gwiazdy Morza Śródziemnego” – odznaczeń za udział w misjach stabilizacyjnych, żołnierzom, którzy zakończyli służbę wojskową i przeszli do rezerwy.

Organizatorem uroczystości była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu. Odznaczenia nadał uczestnikom misji Prezydent RP Bronisław Komorowski, a wręczył je szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk Andrzej Szczołek.
     Po powitaniu gości i uczestników uroczystości przez komendanta WKU w Elblągu, ppłk Remigiusza Piaseckiego, odczytano decyzję Prezydenta RP o nadaniu odznaczeń. Następnie płk Andrzej Szczołek wręczył odznaczenia.
     Pośmiertnie odznaczony został st. sierż. Tomasz Murkowski, poległy w VII Zmianie PKW w Iraku. Odznaczenie odebrała żona poległego żołnierza p. Małgorzata Murkowska – na co dzień prezes Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”.
„Gwiazdą Morza Śródziemnego” odznaczony został mł. chor. szt. mar. rez. Krzysztof Żeszczuk.
„Gwiazdami Iraku” odznaczeni zostali m.in.:
     st. szer. rez. Witold Stępnicki – I Zmiana PKW;
     st. szer. rez. Bartłomiej Połeć – III Zmiana PKW;
     st. szer. rez. Marcin Szczodrowski – III Zmiana PKW;
     mł. chor. szt. rez. Sławomir Sonewend – III Zmiana PKW;
     mł. chor. rez. Dariusz Kopyciński – VII Zmiana PKW;
     st. szer. rez. Andrzej Borowski – VII Zmiana PKW;
     plut. rez. Czesław Samel – VII Zmiana PKW;
     chor. szt. rez. Jerzy Kowalski – VII Zmiana PKW.
     Pułkownik Andrzej Szczołek poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci o wszystkich dotychczas poległych we wszystkich misjach poza granicami kraju, w tym st. sierż. Tomasza Murkowskiego. Pogratulował i podziękował wyróżnionym za wzorową służbę w składzie poszczególnych misji wszystkim.
     Komendant WKU Elbląg ppłk Remigiusz Piasecki poinformował także, iż do Kancelarii Prezydenta RP przesłano wnioski o nadanie medali wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w misjach stabilizacyjnych. Odznaczenia są sukcesywnie przyznawane zarówno żołnierzom pełniącym nadal służbę, jak i tym, którzy odeszli do rezerwy. Ponadto zachęcał odznaczonych do kontaktów z Wojskową Komendą Uzupełnień, chcących skorzystać z różnych form pomocy oferowanych przez Ministerstwo Obrony narodowej.
kpt. Dariusz Moroz, rzecznik prasowy WKU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua