Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Happening z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu

 
Elbląg, Happening z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu fot. AD (arch. portEl.pl)
Rek

Jutro (31 maja) o godz. 10 w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu odbędzie się w Elblągu marsz i happening „Młodość wolna od papierosa”. Będą w nim uczestniczyć uczniowie elbląskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy przejdą kolumną z ulicy Saperów na plac Jagiellończyka, gdzie odbędzie się finał happeningu.

Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie nowych, jednolitych, wystandaryzowanych opakowań wyrobów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem obniżania popytu na wyroby tytoniowe — zmniejszają atrakcyjność papierosów, ograniczają stosowanie opakowań jako form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie zawierają logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji reklamujących dany wyrób tytoniowy. Głównymi zamierzeniami tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu są: podkreślenie roli jednolitych opakowań jako części całościowego i wielosektorowego podejścia do ograniczania palenia tytoniu na świecie, dostarczenie rzetelnych i przekonujących informacji na temat jednolitych opakowań, zachęcenie państw członkowskich do wzmocnienia działań związanych z pakowaniem i etykietowaniem opakowań, a także ograniczenie reklamowania, promowania i sponsorowania wyrobów tytoniowych, pomoc państwom członkowskim przed ingerencją, przemysłu tytoniowego w procesy polityczne związane z ujednolicaniem opakowań.
     W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu w Elblągu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zorganizował przy współpracy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, Przedsiębiorstwa Podmiotu Leczniczego „Szkol-Med.”. oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu marsz i happening „Młodość wolna od papierosa”. Uczniowie elbląskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (ok.500 osób), przejdą o godz. 10 kolumną z ulicy Saperów na plac Jagiellończyka, gdzie odbędzie się finał happeningu. W trakcie przemarszu młodzież będzie niosła plakaty z hasłami antytytoniowymi. Hasła takie będą wygłaszane poprzez sprzęt nagłaśniający.
     W trakcie imprezy nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze hasło antytytoniowe. Jury konkursu - przedstawiciele Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, plastyk Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu oraz pracownicy PSSE wyłonią szkołę, która zwycięży w konkursie. Podczas happeningu przewidziane są: pokaz „Zumby” prowadzony przez pracowników WSZZ w Elblągu, wystąpienie grupy bębniarzy „Gwiezdne kaczki” z osiedla Zatorze oraz „gry podwórkowe” prowadzone przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.
     Happening powinien potrwać do godz. 12.
     

     Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny