UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Harcerze podsumowali rok

 
Elbląg, Harcerze podsumowali rok
fot. dh. Karolina Zabaryłło

W weekend we Fromborku odbył się zlot Hufca Elbląg ZHP. Było to nie tylko podsumowanie tegorocznej pracy elbląskich skautów, ale kolejna wspaniała przygoda. W biwaku brali udział harcerze w różnym wieku: zuchy 6-10 lat, harcerze 10-13 lat, harcerze starsi – gimnazjaliści oraz wędrownicy 16-25 lat.

Zlot posłużył jako podsumowanie - jak zawsze - pracowitego roku harcerskiego. W tym roku wybraliśmy nowe władze hufca. W październiku komendantem hufca został phm. Adrian Szymański HR. Powołana została komenda, w skład której weszli: hm. Danuta Aszyk – skarbnik, phm. Marta Nasiadek – zastępca ds. organizacyjnych, phm. Rafał Jurczyk – zastępca ds. pracy z kadrą, phm. Piotr Juźwiak – zastępca ds. programowych, phm. Adrian Greczycho – członek komendy, pwd. Anna Śledzińska – członek komendy.
     W tym roku harcerze byli organizatorami takich przedsięwzięć, jak np. Sprzątanie Świata, akcji podczas której wśród dzieci i młodzieży promujemy proekologiczny styl życia, zachęcamy do aktywnego wypoczynku, a wszystko w formie zabawy. Na stałe do harcerskiego kalendarza wypisała się Akcja Znicz - z okazji Dnia Wszystkich Świętych nasi harcerze sprzątają zapomniane groby i pełnią warty przy niektórych grobach nieżyjących już instruktorów ZHP. Z okazji Święta Niepodległości zorganizowaliśmy grę strategiczną „Zaryzykuj – poznaj swoje miasto!”, była to wspaniała okazja, aby poznać historię i ciekawe zakątki Elbląga. W grudniu 2011 roku przekazaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju, nie tylko elblążanom, ale między innymi na ręce Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka, Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, Biskupa Prawosławnego WP Jerzego Pańkowskiego oraz Biskupa Ewangelickiego WP Mirosława Wola. Podczas ferii zimowych drużyny harcerskie zorganizowały kilka biwaków, w których wzięło udział prawie 200 osób. Byliśmy współorganizatorami elbląskiego Święta Flagi. Również w maju zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta na Festyn Żeglarski, podczas którego promowaliśmy żeglarstwo jako jedną z form aktywnego wypoczynku. Pierwszy raz elbląscy harcerze wzięli udział w Harcerskim Turnieju Piłki Nożnej. Organizatorem akcji był Klerycki Krąg Akademicki „Gutta”. Wydarzenie cieszyło się zainteresowanie, z pewnością w przyszłym roku je powtórzymy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka po raz 33. Odbył się Festyn „W krainie króla Piegusa”, jedyna w Polsce inicjatywa organizowana przez dzieci dla dzieci. Piegus to doskonała zabawa, a przy okazji nauka dla dzieci, przede wszystkim samodzielności oraz wytrwałości w wykonywaniu zadań. Ponadto pracowaliśmy przy akcji edukacyjnej „Alstom uczy – ratuj życie!”. W ramach tego projektu odbywały się zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

 


     
     Zlot we Fromborku to nie tylko podsumowanie działań, których podjęli się harcerze na rzecz naszego miasta. To przede wszystkim podsumowanie pracy gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Zwieńczeniem ich pracy będą harcerskie, wakacyjne wyjazdy.
     W sobotę wieczorem odbył się apel, w którym wzięły udział wszystkie drużyny przybyłe na zlot oraz goście. Komendant Hufca Elbląg ZHP phm. Adrian Szymański podsumował pracę naszej wspólnoty, podziękował wszystkim za trud włożony w przygotowanie tegorocznych przedsięwzięć. Życzył harcerskich wakacji, ale również możliwości odpoczynku i naładowania baterii do pracy w przyszłym roku.
     Harcerze w tym roku spędzą wakacje w górach, nad morzem oraz nad jeziorem. Harcerska Akcja Letnia to gwarancja bezpiecznej przygody. Od ponad 70 lat organizujemy kolonie i obozy. Szczegóły letniej oferty na stronie hufca - www.zhp.elblag.pl.
     Wakacje to także okres pracy komendy hufca i innych zespołów, będziemy planować działania na kolejny harcerski rok.
     
     Biwak dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg z projektu „Młodzi Wędrownicy”.

phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama