Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Hospicjum to też Życie

Jak co roku o tej porze, trwa społeczna kampania "Hospicjum to też Życie", celem której jest poinformowanie społeczeństwa polskiego o działalności i potrzebach hospicjów. Co roku koncentrujemy się na innych aspektach opieki hospicyjnej. Tym razem Państwa uwagę chcemy zwrócić na pomoc, jakiej hospicja udzielają osieroconym dzieciom i ich rodzinom.

Dla pracowników i przedstawicieli hospicjów oczywistym jest, że mają oni pomagać nie tylko choremu, ale też jego bliskim. Pomoc ta nie powinna się kończyć wraz ze śmiercią pacjenta. Wtedy bowiem jego rodzina potrzebuje wsparcia psychicznego, duchowego, a często także socjalnego.
     Dzieci osierocone obejmujemy przede wszystkim opieką psychologiczną, ale pamiętamy o nich również podczas świąt. I w tym roku Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego planuje podarować dzieciom osieroconym, a także młodszym podopiecznym Hospicjum paczki świąteczne. Jak zwykle znajdą się w paczkach miłe zabawki, słodycze, być może żywność, a może i ciepłe, ładne ubrania zimowe, które umilą trochę ten świąteczny czas. Osoby chętne do pomocy finansowej bądź rzeczowej przy organizowaniu paczek zapraszamy do kontaktu z Anną Podhorodecką, e-mail: biuro@ehospicjum.pl lub wpłat na: Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego nr konta: 30 1240 1226 1111 0010 0946 0053 z dopiskiem: „Dzieci Osierocone”. Zachęcamy Państwa do współudziału, każdy może nam pomóc stworzyć fundusz, dzięki któremu uśmiech pojawi się na smutnych buźkach! 
     Z życiem hospicjów, ich potrzebami i pracą oraz ze szczegółami tegorocznej kampanii, tradycyjnie już będzie można zapoznać się podczas "Otwartego Dnia Hospicyjnego" - przygotowanego przez TVP cyklowi programów - który 6 listopada zagości na antenie Telewizji Polskiej.
     

 


     
     Przy okazji kampanii ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Słonik - mój przyjaciel”, który zaproponowała Fundacja Hospicyjna – pomysłodawca kampanii. Poprzez konkurs organizatorzy (Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu) chcą zapoznać społeczeństwo z symbolem działań hospicjów i Fundacji - słonikiem, którego wybrano na symbol akcji na rzecz dzieci osieroconych. Dlaczego słonika? Ponieważ najdłużej ze wszystkich zwierząt utrzymuje żałobę po stracie najbliższych. Odejście bliskiej osoby jest szczególnie trudne dla dzieci. Pragniemy by nasze wspólne działania pomogły dzieciom przejść przez ten trudny okres i sprawiły by stały się silniejsze. Na stronie Fundusz Dzieci można obejrzeć spot promujący kampanię.
     Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci osierocone, dzieci będące pod opieką hospicjów, dzieci ze szkół i przedszkoli (szkoły podstawowe). Chcemy by inne dzieci dowiedziały się, że obok nich są dzieci, które nie mają mamy, taty, czy też żyją po stracie innych bliskich osób.
     Prace prosimy dostarczać do Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak, ul. Toruńska 17B osobiście, za pomocą poczty tradycyjnej lub zeskanowane e-mailem: biuro@ehospicjum.pl do dnia 30 listopada. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 5 grudnia. Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Forma plastyczna i interpretacja hasła „Słonik – mój przyjaciel” przez dzieci jest dowolna. Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie elbląskiego hospicjum.
     
     VII edycja Kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Anna Podhorodecka, koordynator
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej